گردشگریموزه های استانبول
موضوعات داغ

کارت موزه استانبول

MUSEUM PASS ISTANBUL

آشنایی با کارت موزه استانبول

در حال حاضر یکی از معروف ترین شهرهای توریستی در بین گردشگران استانبول است. این شهر ترکیه ای سالانه میلیون ها گردشگر را از سراسر جهان با آغوش باز پذیرا می باشد و بسیاری از گردشگران برای بازدید از بافت قدیمی آن همینطور بخش اروپایی و آسیایی آن راهی آن می شوند تا از آن ها بازدید نمایند. در این میان تعداد زیادی از افراد هستند که می خواهند از موزه های این شهر دیدن کنند، دولت ترکیه با توجه به استقبالی که از شهر استانبول می شود تمهیداتی را برای گردشگران فراهم آورده است که یکی از آن ها کارت موزه استانبول است. با خرید کارت موزه استانبول نیازی نیست دیگر برای رفتن به موزه هزینه ای پرداخت کنید و همچنین می توانید بدون اینکه در صف های بازدید از موزه ها معطل بمانید، درون موزه ها بروید. در ادامه ی این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت همراه ما باشید تا بیشتر درباره مزایا و امکاناتی که کارت موزه استانبول دارد خدمتتان اطلاع بدهیم.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، کارت موزه استانبول یکی از تمهیداتی است که دولت ترکیه برای گردشگران این شهر فراهم آورده است. شما با استفاده از این کارت می توانید با کمترین هزینه از معروف ترین جاذبه های گردشگری در استانبول دیدن فرمایید. باید بدانید که بسیاری از ساختمان ها و بناهای تاریخی استانبول امروزه به موزه بدل شده اند و بنابراین با تهیه این کارت، امکانش را دارید تا مکان های مختلفی را از نزدیک ببینید. جالب است بدانید کارت موزه استانبول ۵ روز اعتبار دارد و زمان شروع آن دقیقا از همان زمانی است که برای اولین بار از کارت موزه استفاده می کنید. با داشتن کارت موزه استانبول نیازی نیست در صف بایستید و می توانید بدون معطلی وارد موزه مورد نظر شوید.

با خرید این کارت میتوانید حدود 300 موزه از موزه‌های شهر استانبول را با تخفیف بازدید کنید. این کارت برای 4 مکان که شامل حرم سرای موزه قصر توپکاپی، بنای یادبود سنت ایرنه، موزه گورمه آچیک هاوا در نوشهیر و موزه مذهبی یاماچولر در شهر ازمیر است معتبر نیست. به غیر از این چهار موزه بازدید از سایر موزه‌ها با موزه کارت استانبول ممکن است. اعتبار موزه کارت یکساله و قیمت آن در سال 2018، 70 لیر است. کارت موزه استانبول را فقط شهروندان ترکیه و خارجیانی که اجازه اقامت دارند می توانند خریداری کنند.

 • باید بدانید که هر کارت موزه مخصوص یک نفر است.
 • نیازی نیست برای کودکان زیر ۱۲ سال کارت موزه استانبول را تهیه کنید.

با کارت موزه تنها یک بار می توانید از هر جاذبه بازدید کنید و حتی در صورتی که موزه را ترک کنید، نمی توانید دوباره به آن وارد شوید

تخفیف های کارت موزه استانبول

با داشتن کارت موزه استانبول تخفیفات قابل توجهی شامل حال شما خواهد شد و می توانید از آن ها در هنگام خرید از مغازه های سوغاتی موزه ها، بازدید از موزه های خصوصی شهر و گالری های هنری استفاده کنید. در ادامه لیست تخفیف ها را برای شما آورده ایم:

 • ۲۰ درصد تخفیف برای تورهای کروز بسفر از سایت شهیر هاتلاری
 • ۳۶ درصد تخفیف برای ورود به باغ وحش بسفر
 • ۳۰ درصد تخفیف برای استفاده از ترانسفر فرودگاه
 • ۱۵ درصد تخفیف برای استفاده از اسپا و رستوران تمام هتل ها
 • ۱۵ درصد تخفیف برای خرید تورهای استانبول واک
 • ۱۵ درصد تخفیف برای خرید از مغازه های صنایع دستی سنتی و کتابفروشی ها (GES Stores)
 • ۲۰ درصد تخفیف برای بلیت ورودی موزه نظامی استانبول
 • ۱۰ درصد تخفیف برای دوره یک روزه مدرسه آشپزی استانبول
 • ۲۰ درصد تخفیف برای ورود به موزه رحمی ام کوچ
 • تخفیف ویژه برای ورود به موزه سدبرک حانیم
 • ۱۰ درصد تخفیف برای ورود به موزه ساکیپ سابانجی
 • ۱۵ درصد تخفیف برای استفاده از هتل الیت ورلد استانبول
 • ۲۰ درصد تخفیف برای استفاده از سرویس های بلوشاتل (حمل و نقل افراد کم توان جسمی)

کارت موزه استانبول را از کجا تهیه کنیم؟

کارت موزه استانبول را می توانید به دو صورت حضوری و یا اینترنتی تهیه کنید:

 • تهیه کارت موزه استانبول به صورت حضوری

برای خرید کارت موزه استانبول لازم نیست به جای به خصوص و یا ناشناخته ای بروید. تنها کافی است برای بازدید یکی از جاذبه های معروف استانبول برنامه ریزی کرده و کارت موزه استانبول را از باجه بلیت آن جا تهیه کنید.

به طور کلی می توانید کارت موزه استانبول را در محل موزه های زیر بخرید:

 • موزه ایاصوفیه
 • کاخ موزه توپکاپی
 • موزه های باستان شناسی استانبول
 • کاخ موزه موزائیک استانبول
 • کلیسا کورا
 • موزه هنرهای ترکی و اسلامی
 • موزه تاریخ علم و فناوری در اسلام
 • موزه روملی حصار

 

 • تهیه کارت موزه استانبول به صورت اینترنتی

همانطور که می دانید این روزها برای تهیه اغلب نیازهایمان می توانیم از اینترنت استفاده کنیم، از همین رو برای تهیه کارت موزه استانبول هم می توانید به صورت اینترنتی اقدام کنید و با ثبت نام و ارائه آدرس هتل محل اقامتتان در سایت، این کارت به محل هتل شما ارسال می گردد.

سایت تهیه اینترنتی کارت موزه استانبول: www.muze.gov.tr

هزینه خرید کارت موزه استانبول

کارت موزه استانبول هزینه ای برابر با ۱۲۵ لیر ترکیه دارد. شاید در ابتدا این هزینه زیاد به نظر بیاید، اما با توجه به مزایایی که این کارت برایتان خواهد داشت، فراموش نکنید که با تهیه آن می توانید از چندین جاذبه مشهور و پرطرفدار استانبول بازدید کنید. برای این که بتوانید خودتان را قانع کنید که کارت موزه استانبول ارزش دیدن را دارد در ادامه می خواهیم مقایسه ای بین پرداخت تک به تک ورودی موزه ها در برابر خرید کارت موزه استانبول انجام دهیم،

هزینه ورودی مجموعه ایاصوفیه ۴۰ لیر ترکیه

هزینه ورودی موزه توپکاپی: ۴۰ لیر ترکیه

هزینه ورودی بخش حرم کاخ توپکاپی: ۲۰ لیر ترکیه

هزینه ورودی کلیسا کورا: ۳۰ لیر ترکیه

هزینه ورودی کاخ ییلدیز: ۴۰ لیر ترکیه

با توجه به بخشی از قیمت های ذکر شده می توان متوجه شد که حتی شما اگر بخواهید از دو مورد از این جاذبه های دیدن فرمایی هزینه ای که پرداخت می کنید قطعا کمتر خواهند بود و تهیه کارت موزه استانبول برای شما به صرفه خواهد بود.

لازم به ذکر است که راه دیگری برای تهیه کارت موزه استانبول وجود دارد و آن این است که با خرید یک کارت گردشگری استانبول، به رایگان یک کارت موزه استانبول هم دریافت کنید. باید بدانید که کارت گردشگری استانبول یک روزه هزینه ای برابر با ۱۲۵ یورو دارد که در ادامه به توضیح مختصری هم درباره کارت گردشگری استانبول که به استانبول کارت مشهور است هم می پردازیم.

انواع کارت موزه استانبول و قیمت آن ها

 • موزه کارت+

این اولین نوع و ساده ترین نوع کارت موزه کشور ترکیه هست که همون طور که از عکسش مشخص است و قیمت آن ۷۰ لیر است و با خرید آن کارت می توانید برخی موزه های شهر استانبول را بازدید کنید. تعدادی از معروف ترین موزه هایی که می توانید با استفاده از این کارت مشاهده کنید عبارت از حرم سرای موزه قصر توپکاپی، بنای یادبود سنت ایرنه، موزه گورمه آچیک هاوا در نوشهیر و موزه مذهبی یاماچولر در شهر ازمیر می باشند.

 • موزه پاس استانبول

یکی از بهترین انتخاب ها در بین گزینه هایی که برای خرید کارت موزه استانبول پیش رویتان است موزه پاس است. چرا که با خرید آن می توانید به طور کامل با فرهنگ و تاریخ ترکیه آشنا شوید و بر خلاف موزه کارت+ دارای محدودیت برای بازدید از موزه ها نیست اما دارای محدودیت زمانی نیز می باشد. اگر قصد ۵ روز ماندن این شهر را دارید می ارزد که بخواهید ۱۸۵ لیر هزینه کنید و این کارت را تهیه کنید تا هر روز اگر شده ۲ موزه را هم بازدید کنید تا در طول مدت زمانی که آن جا هستید حداقل ۱۰ موزه ی استانبول را بازدید کنید.

اماکنی که با کارت موزه پاس، رایگان می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید:

1. ایاصوفیه

2. کاخ توپکاپی

3.  کلیسا ایا ایرنه

4. موزه باستان‌شناسی استانبول

5.  موزه موزاییک استانبول

6. موزه هنرهای ترکی و اسلامی

7.  موزه تاریخ علم و فن آوری اسلامی

8.  کلیسا چورا استانبول

9.  موزه ادبیات دیوانی استانبول (مولوی خانه گالاتا)

10. قصر ییلدیز استانبول

11.  قلعه روملی حصار

12. موزه فتحیه استانبول

 • کارت موزه کاپادوکیه

این کارت به مدت ۳ روز اعتبار دارد و قیمت آن ۱۱۰ لیر است.

 • کارت موزه ترکیه

حدود ۳۰۰ موزه در کشور ترکیه وجود دارد که اگر بخواهید از تمام آن ها بازدید کنید می توانید کارت موزه ترکیه به ارزش ۳۱۵ لیر را تهیه کنید که اعتبار آن ۱۵ روز نیز می باشد.

چگونه استانبول کارت تهیه کنیم؟

یکی از خدمات فوق العاده گردشگری در شهر استانبول ارائه استانبول کارت به مسافران این شهر می باشد. افراد با داشتن این کارت می توانند از مجموعه از خدمات و سرویس های متنوع در قالب یک کارت کوچک استفاده کنند. نحوه تهیه  از این کارت به این صورت که پس از پایان فرآیند خرید در وب سایت، یک ایمیل به خریدار ارسال می گردد، که در آن لینک و کد جهت فعالسازی کارت قرار گرفته است.

برای خرید این کارت می توانید به سایت آن  “istanbultouristpass.com ” مراجعه نمایید.

راه دیگری که برای تهیه استانبول کارت وجود دارد به این ترتیب است

به منظور تهیه استانبول کار می توانید به باجه های فروش در ایستگاه های حمل و نقل در فرودگاه ها نظیر سلطان احمد، تکسیم و Eminönü بروید و بگویید که استانبول کار می خواهید و به همان اندازه که می خواهید هم کارت خود را شارژ نمایید.

به منظور شارژ مجدد می توانید به دکه های روزنامه فروشی یا مغازه های کوچکی که این خدمات را ارائه می دهند بروید. (برای اینکه بدانید کدام مراکز این خدمات را ارائه می دهند به دنبال عبارت Akbil Dolum Noktası بگردید)

مزایای استفاده از استانبول کارت

از جمله امکاناتی که این کارت در اختیار مسافران می گذارد، شامل:

 • اینترنت رایگان در سطح شهر
 • راهنمای شبانه‌روزی به صورت آنلاین
 • سرویس رایگان از فرودگاه به محل اقامت
 • تجربه‌ی رایگان تفریحاتی که برای کارت تعریف شده
 • حمل و نقل رایگان یا همراه با تخفیف فوق العاده در سطح شهر
 • بازدید رایگان از جاذبه‌ها و موزه هایی که برای کارت تعریف شده

همانطور که می بینید با خرید این یک استانبول کارت می توانید در هزینه های کاهش چشم گیری را به وجود آورید، هزینه ای که باید برای خرید استانبول کار بپردازید نیز :

کارت گردشگری ۱ روزه برای بزرگسالان نفری ۱۲۵ یورو (به ازای هر کودک ۵۲ یورو به مبلغ اضافه می گردد).

کارت گردشگری ۳ روزه برای بزرگسالان ۱۵۰ یورو (به ازای هر کودک ۷۵ یورو به مبلغ اضافه می گردد).

کارت گردشگری ۷ روزه برای بزرگسالان ۱۷۵ یورو (به ازای هر کودک ۸۷ یورو به مبلغ اضافه می گردد).

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مدیریت

اینک که با خدماتی متمایز از طریق مؤسسه بین المللی عدد طلایی، که برآیند تلاش پرسنل ما از ملیتهای گوناگون است، توانسته ایم به عنوان عنصری نام آشنا برای خدمت خارجیان ترکیه از جمله ایرانیان بدل شویم، یزدان پاک را شاکریم. و از این که مورد اعتماد و لطف جمع کثیری از هموطنان ساکن ترکیه واقع شده ایم، احساس غرور می کنیم. و به همان میزان نیز احساس مسئولیت داریم. با نگاهی علمی و بر مبنای ارزش های کلیدی معین شده در منشور اخلاقی مؤسسه بین المللی عدد طلایی، با شعار ” عدد طلایی با آنکه موسسه ای جهانی است اما خانه ایرانیان است”سعی داریم در خدمت به ایرانیان بیش از سایر ملیت ها کوشا باشیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن