دانستنی های ترکیهگردشگریمکان های تفریحی و دیدنی ترکیه

پارکهای آبی استانبول

 

استانبول شهری بینظیر در کنار دریای مرمره است که مقصد اکثر توریستها از سرتاسر جهان خصوصا ایران می‌باشد این شهر را میتوان به دلیل داشتن موزه‌ها و آثار باستانی جزء شهرهای تاریخی دنیا دانست.از طرفی این دیدگاه نسبت به استانبول همیشه وجود دارد که اغلب برای خرید و بازدید از آثار تاریخی استانبول را انتخاب میکنند و نمیتوانند در سفر خود از تفریحات و پارکهای آبی مانند آنتالیا استفاده کنند ولی در اینجا ما با معرفی پارکهای آبی استانبول این نوید را به شما خواهیم داد که در تور استانبول هم میتوان از تفریحات آبی استفاده کرد و لذت برد.

1) پارک آبی آکوا مارین (ویالند سابق) Aqua Marine 

یکی از وسیعترین پارکهای آبی استانبول آکوا مارین در منطقه بویوک چکمجه می‌باشد.این پارک آبی در حدود 3000 نفر گنجایش دارد.این پارک آبی روباز می‌باشد به همین دلیل فقط درفصل بهار و تابستان فعالیت دارد.برای رفتن به این پارک آبی میتوانید از سرویس‌های رایگان که در مکان و زمان مقرر هستند استفاده کنید.برای اطلاع از این سرویس‌ها میتوانید با آکوا مارین تماس بگیرید.

پارک آبی آکوا مارین

پارک آبی آکوا مارین

از جمله تفریحات موجود در پارک آبی آکوا مارین:

 • بازی‌های دریایی
 • استخر کودکان
 • انیمیشن
 • رفتینگ
 • استخر المپیک
 • استخر موج
 • چاله سیاه
 • کامیکازه
 • سرسره‌ی بلند

ساعت کاری این پارک از 9 صبح تا 19 می‌باشد.بهترین تایم برای بازدید 3 تا 6 می‌باشد.پارک آبی آکوا مارین در سایت Trip Advisor امتیاز 3.5 را به خود اختصاص داده‌ است که نسبت به پارک آبی کلاب دلفین امتیاز بیشتری است پس میتوان گفت بهتره

تنوع وسایل بازی،سطح هیجان،کیفیت وسایل بازی و سطح هزینه در این پارک متوسط می‌باشد.

پارک آبی آکوا مارین

پارک آبی آکوا مارین

پارک آبی مارین برای کودکان،بزرگسالان و خانواده‌ها مناسب است.این پارک رزرو آنلاین ندارد و فقط باید حضوری بلیط خریداری کنید.

 

هزینه‌های ورود در روز یک‌شنبه:

هزینه ورود آقایان: 70 لیر

هزینه ورود خانم‌ها: 55 لیر

هزینه ورود کودکان (5 تا 12 سال): 33 لیر

هزینه ورود در سایر روزهای هفته:

هزینه ورود آقایان: 60 لیر

هزینه ورود خانم‌ها: 45 لیر

هزینه ورود کودکان (5 تا 12 سال): 30 لیر

ورود کودکان تا 4 سال رایگان است.

آدرس پارک آبی آکوا مارین:Fatih Mahallesi, Komando Sk. No:4, 34500 Büyükçekmece/İstanbul, Turkey

 2) پارک آبی کلاب دلفین Aqua Club Dolphin

 بزرگترین پارک آبی استانبول کلاب دلفین است که در منطقه‌ی باشاک‌ شهر سال 2001 افتتاح شد. این پارک آبی به علت شرایط جوی موجود استانبول در فصل بهار و تابستان به مسافران تور استانبول خدمات ارائه می‌کند.پارک آبی کلاب دلفین سرویس‌های رایگان هم برای مسافران خود در نظر گرفته است که در میدان تکسیم و منطقه‌ی فاتح و… قرار دارد که برای استفاده از این سرویس رایگان و اطلاع از ساعت و مکان دقیق آن کافیست با مسئولان پارک آبی هماهنگ کنید.

پارک آبی کلاب دلفین

پارک آبی کلاب دلفین

از جمله تفریحات پارک آبی کلاب دلفین:

 •  سرسره های جدید کودکان
 •  موشک
 • سونامی
 •  سرسره شاه کبرا
 • (سقوط آزاد)
 • سرسره های آنوکاندا
 • استخر خانواده
 • استخر جدید کودکان
 • استخر موج
 • استخر کودک
 • لنگرگاه
 •  استخر بزرگ
 •  استخر واترپولو
 • والیبال ساحلی
 • زمین تنیس
 • اجرای نمایشی دلفین ها
 • شیرهای دریایی
 • امکان شنا کردن با دلفین ها

ساعت کاری این پارک از 9 صبح تا 19 می‌باشد.بهترین تایم برای بازدید 4 تا 6 می‌باشد. پارک آبی آکوا مارین در سایت Trip Advisor امتیاز 3 را به خود اختصاص داده‌ است.تنوع وسایل بازی،سطح هیجان،کیفیت وسایل بازی و سطح هزینه در این پارک متوسط می‌باشد.

پارک آبی کلاب دلفین

پارک آبی کلاب دلفین

پارک آبی مارین برای بزرگسالان و خانواده‌ها مناسب است.این پارک رزرو آنلاین ندارد و فقط باید حضوری بلیط خریداری کنید.

پارک آبی کلاب دلفین

هزینه‌های ورود در روز یک‌شنبه:

هزینه ورود آقایان: 70 لیر

هزینه ورود خانم‌ها: 55 لیر

هزینه ورود کودکان (5 تا 12 سال): 33 لیر

هزینه ورود در سایر روزهای هفته:

هزینه ورود آقایان: 60 لیر

هزینه ورود خانم‌ها: 45 لیر

هزینه ورود کودکان (5 تا 12 سال): 30 لیر

ورود کودکان تا 4 سال رایگان است.

 آدرس پارک آبی کلاب دلفین: Esenkent Mahallesi, Cemalpaşa Cad., Bahçeşehir Girişi Su Oyunları Merkezi, 34517 Esenyurt/İstanbul, Turkey

3.پارک آبی توزلا

بزرگترین پارک آبی استانبول در منطقه آسیایی استانبول قرار دارد. این پارک آبی به نام پارک آبی مارینا آکوآ پارک شهرت دارد و به دلیل نزدیکی‌اش به ساحل توزلا به آن پارک آبی توزلا نیز می‌گویند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با نحوه رسیدن به قسمت آسیایی استانبول مطلب « چطور بین دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول تردد کنیم؟» را بخوانید.

بزرگترین پارک آبی استانبول در منطقه آسیایی استانبول قرار دارد

تفریحات پارک آبی توزلا چیست؟

 1. بلندترین سرسره تیوبی اروپا

شما با نشستن در این سرسره از ارتفاع حدود 25 متری به درون استخری پر آب می‌افتید. هیجان این کار به شما حس اسکای دایوینگ (پرواز در آسمان) را می‌دهد. این سرسره بلندترین ارتفاع را در میان سرسره پارک‌های آبی اروپا دارد.

 

بزرگترین پارک آبی استانبول

هیجان سر خوردن ازسرسره‌های آبی رنگ دیگری به تابستان‌تان می‌بخشد.

 1. تونل‌های رنگین کمانی

در این پارک آبی تونل‌هایی با رنگ‌های رنگین کمان وجود دارد که  شما را پس از فضایی تاریک ناگهان درون آب استخر پرت می‌کند. عبور از این تونل‌ها حسی مانند عبور از یک سیاه چاله فضایی را به شما خواهد داد.

 1. ورزش‌های آبی

علاوه بر سرسره‌ها و تونل‌های مهیجی که شما را به درون استخرهای آب می‌اندازند، در این پارک آبی، 15 تفریح ورزشی آبی مهیج نیز در انتظار شماست! تفریحاتی مانند جت اسکی، بنانا، ساید کیک، غواصی  و…

 1. شکم گردی در پارک آبی توزلا

بهترین غذاهای ترکی را می‌توانید در رستوران 5 ستاره آکوآ پارک بچشید! بردن غذا و نوشیدنی به این پارک ممنوع است و همین موضوع توفیقی اجباری برای چشیدن غذاهایی لذیذ خواهد بود.

 1. فضای شاد و مفرح پارک آبی توزلا

تمام طول روز در بزرگترین پارک آبی استانبول، موسیقی‌های مهیج پخش می‌شود. علاوه بر آن تفریحات متنوعی مثل کف بازی و… به شور و هیجان این پارک آبی می‌افزاید.

6. فراتر از رویا!

یکی دیگر از خدمات این پارک آبی امکان هماهنگی برای تدارک یک مراسم خاص مثل مراسم عروسی، مهمونی و… در کنار استخر یا ساحل این پارک آبی است. از طریق سایت آکواپارک می‌توانید نسبت به رزرو آن اقدام کنید.

قیمت بلیط ورودی پاک آبی توزلا چقدر است؟

قیمت بلیط ورودی این پارک در سال 2019 برای روزهای عادی هفته برای هر بزرگسال 65 لیر است. این مبلغ آخر هفته‌ها برای بزرگسالان به نفری  85 لیر افزایش می‌یابد. مبلغ ورودی برای کودکان 4 تا 12 سال در ایام عادی و آخر هفته‌ها 45 لیر است. مبلغ ورودی برای کودکان زیر 4 سال نیز در تمام روزهای هفته رایگان است. پیشنهاد می‌کنیم قبل از رفتن به این پارک آبی برای استعلام دقیق و به روز قیمت‌ها به سایت آکواپارک مراجعه کنید.

قوانین پارک آبی توزلا:

 1. مردان بالای 15 سال بدون همراه خانم نمی‌توانند وارد این پارک آبی شوند. همین موضوع باعث شده که فضای پارک آبی توزلا خانوداگی باشد و در آن همیشه احساس راحتی کنید.
 2. ورود به استخر بدون کلاه شنا ممنون است.
 3. استرداد وجه بلیط پارک آبی به هیچ عنوان انجام نمی‌شود. حتی در هنگام بارش باران.
 4. لطفا به دستورات نجات غریق‌ها و علائم داخل پارک توجه کنید. سرپیچی از آنها ممکن است موجب آسیب جدی به خودتان یا سایرین شود.
 5. به دلیل حفظ ایمنی و بهداشت، تمامی ساک‌های شما حین ورودی بررسی می‌شود؛ ورود هرگونه مواد غذایی، نوشیدنی و شی شیشه‌ای به پارک آبی توزلا ممنوع است.
 6. در صورت ایجاد هر گونه مشکل فنی یا عملیاتی، استخرها یا جاذبه‌ها می‌توانند به طور موقت برای امنیت شما بسته شوند.
 7. پارک آبی هیچ گونه مسئولیتی در قبال اشیا شما نخواهد داشت و مسئولیت حفاظت از آنها با شماست. هنگام ورود می‌توانید آنها را در جعبه‌های امن بگذارید.
 8. کودکان زیر 12 سال باید در طول فعالیت‌ها همراه با یک بزرگسال باشند.
 9. ورود حیوانات خانکی به پارک آبی توزلا ممنوع است.
 10. استفاده از سرسره‌ها برای افراد دارای معلولیت، افردی با مشکلات قلبی، ستون فقرات و زنان باردار توصیه نمی‌شود. علاوه بر این استفاده از جاذبه‌های مهیج این پارک برای افرادی که ترس از سرعت بالا، ارتفاع یا فضای بسته دارند ممکن است دلهره آور باشد.
 11. پوشیدن تی شرت، شلوارک، لباس شناهای اندامی هنگام سر خوردن از سرسره‌ها ممنوع است.
 12. قیمت‌های ورودی، ساعت، تاریخ و نوع جاذبه‌ها بدون اطلاع قبلی ممکن است تغییر کنند.

برای آشنایی با سایر پارک‌های استانبول می‌توانید مطلب «پارک‌های آبی استانبول» را بخوانید.

موقعیت پارک آبی توزلا در نقشه:

 

گروه عدد طلایی روزی پرنشاط ، برایتان آرزو میکند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مدیریت

اینک که با خدماتی متمایز از طریق مؤسسه بین المللی عدد طلایی، که برآیند تلاش پرسنل ما از ملیتهای گوناگون است، توانسته ایم به عنوان عنصری نام آشنا برای خدمت خارجیان ترکیه از جمله ایرانیان بدل شویم، یزدان پاک را شاکریم. و از این که مورد اعتماد و لطف جمع کثیری از هموطنان ساکن ترکیه واقع شده ایم، احساس غرور می کنیم. و به همان میزان نیز احساس مسئولیت داریم. با نگاهی علمی و بر مبنای ارزش های کلیدی معین شده در منشور اخلاقی مؤسسه بین المللی عدد طلایی، با شعار ” عدد طلایی با آنکه موسسه ای جهانی است اما خانه ایرانیان است”سعی داریم در خدمت به ایرانیان بیش از سایر ملیت ها کوشا باشیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن