آسیاییدانستنی های ترکیهگردشگریمحله های آسیایی استانبولمعرفی مناطق ترکیهمکان های تفریحی و دیدنی ترکیهمناطق استانبول

معرفی منطقه کادیکوی استانبول

kadikoy istanbul

منطقه کادیکوی، معروف ترین محله استانبول را بیشتر بشناسید

بدون شک بسیاری از ما ایرانی ها در سفر به کشور ترکیه مقصد استانبول را انتخاب می کنیم. در شهر زیبای استانبول علاوه بر خیابان معروف استانبول و مراکز خرید، محله های بی نظیری وجود دارد که جزو جاذبه های توریستی تفریحی استانبول به حساب می آیند. محله کادیکوی در استانبول ترکیه یکی از همین مناطق است که پیشنهاد می کنیم در سفر به شهر استانبول حتما بازدید از کادیکوی را در برنامه خود قرار بدهید. در ادامه همراه عدد طلایی باشید تا بهترین و زیباترین جاذبه های کادیکوی استانبول را بیشتر بشناسیم.

درباره کادیکوی استانبول بیشتر بدانید

کادیکوی یکی از معروف ترین محله های استانبول است که در قسمت آسیایی قرار دارد. خیابان کادیکوی در ساحل دریای مرمره قرار دارد و به همین دلیل اسکله کادیکوی یکی از معروف ترین مناطق تفریحی با کشتی است. اولین مسجد استانبول در این محله بنا شده است. همچنین در محله کادیکوی یک دهکده باستانی وجود دارد که نام آن حلسدون می‌باشد. همچنین بعدها صومعه‌های بسیاری در این مکان ساخته شده است و شورای اولیه کلیسای مسیحیت، در قرن پنجم چندین بار از محله کادیکوی بازدید کرده است. از تاریخ مذهبی این شهر امروزه تنها چند صومعه در باغ‌های آن باقی مانده است.

منطقه کادیکوی در سال‌های ۱۸۶۹ تا ۱۹۴۰ زیرمجموعه و تحت پوشش منطقه اسکودار بود که در سال ۱۹۸۴ به منطقه‌ای مستقل با شهرداری جدید تبدیل گردید.

افتتاح پل بسفر در سال ۱۹۷۲ باعث تقویت روابط بین دو طرف شهر شد و منجر به افزایش تعادل جمعیت کادیکوی گردید. پس از سال ۱۹۸۴ جاده ساحلی طولانی بین کادیکوی و پندیک در آخرین مناطق ساحلی ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفته.

در منطقه کادیکوی در محله‌های مانند بهاریه، موهوردار، مودا، گوزتپه و ارن‌کوی و بوستانجی تا دهه ۵۰ اغلب ساکنین این مناطق را ثروتمندان تشکیل می‌دادند. در دهه ۱۹۳۰ ساختمان‌های جدید بین کادیکوی و بوستانجی در این مناطق پدیدار آمدند که شکلی زیبا به کادیکوی بخشیدند.

در سال ۲۰۱۴ در منطقه کادیکوی تعداد ۵۴ مدرسه ابتدایی ۵۸ مدرسه راهنمایی ۴۵ دبیرستان و ۱۱ مرکز آموزش ویژه و توانبخشی در منطقه کادیکوی وجود داشته است. مؤسسات آموزش عالی شامل دانشگاه مارمارا، دانشگاه Doğuş و دانشگاه اوکان نیز در این منطقه مشغول به فعالیت می‌باشند. در کل ۱۲ بیمارستان وجود دارد که ۳ بیمارستان دولتی و ۹ بیمارستان بخش خصوصی می‌باشند.

ویلاها و بناهای بسیار لوکس در خیابان بغداد از سال ۱۹۵۰ به بعد کادیکوی را به منطقه‌ای پیشترفته تبدیل کرد که جمعیت آن رو به افزایش است.

خیابان بغداد استانبول نیز در منطقه کادیکوی واقع است که از مطرح‌ترین و به‌نام‌ترین خیابان‌های شهر استانبول به شمار می‌آید که سابقه‌ای قدیمی و شهرتی خاص دارد.

این خیابان تقریباً موازی با خط ساحل دریای مرمره می‌باشد که مهم‌ترین بخش خیابان ترافیک یک‌طرفه آن از شرق به غرب می‌باشد.

خیابان بغداد کادیکوی را ازخیلی جهات و اهمیت و زرق و برق می‌توان با خیابان استقلال استانبول در بخش اروپایی مقایسه کرد.

این خیابان اصلی در یک منطقه مسکونی در مقیاس بالاست. خیابانی یک‌طرفه، با درختانی قدیمی و زیبا با مراکز خرید، فروشگاه‌های بزرگ و فروشگاه‌های مُد و فَشن روز دنیا و فروشگاه‌هایی زیبا با مارک‌های معروف دنیا، رستوران‌های بین‌المللی ، بارها و کافه‌ها از جمله مکان‌های خاص این خیابان می‌باشند.

به‌طور کلی بیشترین فروشگاه‌ها و مراکز خرید در این خیابان فی‌مابین محله‌های سوآدیه و جاده بوستان می‌باشند که مراکز خرید و فروشگاه‌های مد در آن واقع گردیده.

در خیابان بغداد علاوه بر گزینه‌های اتوبوس و تاکسی، گزینه‌های حمل و نقل متنوعی نیز وجود دارند. پایانه‌های مسافری همچنین کشتی پرسرعت کاتاماران با سرعت بالا در کادیکوی و بوستانجی و راه‌آهن منطقه‌ای در شمال خیابان واقع شده و به مسافرین خدمات ارائه می‌نماید.

تیم فوتبال فنرباغچه  یکی از پرطرفدارترین و مطرح‌ترین تیم‌های ورزشی کشور ترکیه و شهر استانبول در منطقه کادیکوی متولد و به یکی از قطب‌های این کشور تبدیل گردید.

استادیوم فوتبال تیم فنرباغچه یکی از زیباترین استادیوم های ورزشی در استانبول می‌باشد که در محله فنرباغچه منطقه کادیکوی واقع گردیده که سالانه پذیرای تعداد زیادی از طرفداران این تیم ورزشی در این منطقه است.

به غیر از باشگاه‌ فنرباغچه بیش از ۱۰۰ کلوپ ورزشی دیگر در رشته‌های بسکتبال، والیبال، شنا، قایقرانی، تیراندازی، بیلیارد، ژیمناستیک و تکواندو و سوارکاری نیز در این منطقه مشغول به فعالیت می‌باشند.

منطقه‌ کادیکوی از نظر حمل و نقل کشور ترکیه از جایگاه مهمی برخوردار است. برخی از اصلی‌ترین مسیرهای حمل و نقل که مراکز مختلفی را از آسیا به نواحی مختلف در این شهر متصل می‌کند.

مهم‌ترین اتوبانی که از منطقه‌ کادیکوی عبور می‌کند اتوبان D100 است که در گذشته با آنکارا آسفالت یا بزرگراه E5 شناخته می‌شد.

یکی از مهم‌ترین عوامل حمل و نقل در منطقه‌ کادیکوی اولین ایستگاه خط ریلی است که مراکز مختلف منطقه آسیایی را به استانبول متصل می‌کند. ایستگاه راه‌آهن حیدرپاشا، ساختمان ایستگاه و سایر امکانات راه‌آهن در محله حیدرپاشا در منطقه کادیکوی قرار گرفته است.

این ایستگاه به‌ طور کلی از لحاظ حمل‌ و نقل مسافر در قسمت آسیایی استانبول نقش بسیار مهمی را دارد.

بخش قابل توجهی از ساکنین منطقه کادیکوی از کشتی‌های خط شهری استفاده می‌کنند.

اسکله‌های کشتی در این منطقه در محله‌های حیدرپاشا و بوستانجی و کادیکوی قرار دارند.

همچنین از اسکله‌های اتوبوس دریایی در کادیکوی و بوستانجی نیز خدمات منظم اتوبوس وجود دارد.

در سال‌های قبل حدفاصل ۱۹۳۴ تا ۱۹۳۶ خطوط تراموا در بین مناطق کادیکوی و مودا و فنرباغچه به فعالیت می‌پرداختند که با بازسازی این خطوط در سال ۲۰۰۳ به عنوان یک تراموای نوستالژی بازسازی گشت.

از دیگر نکات مهم در حوزه حمل و نقل در این منطقه می‌توان به ایستگاه مترو کادیکوی که در مرکز این منطقه در خط M4 واقع شده نیز اشاره کرد.

نکته قابل توجه در رابطه با محله کادیکوی این است که در سیر صعودی رشد شهر استانبول، محله کادیکوی نیز از ۲۰ سال پیش بسیار پیشرفت کرده است. همچنین مساحت این منطقه ۴۱ کیلومتر مربع می‌باشد.

برای تفریح در منطقه کادیکوی می توانید از کلوپ‌های قایق تفریحی و تفریحگاه‌های ساحلی بهره مند شوید یا به بازدید از جا های تاریخی کادیکوی یا جاده‌های عریض در سواحل بروید. در این مسیر بد نیست به خیابان فنرباغچه هم سر بزنیداین قسمت مکانی برای استراحت عصر و یا پیک نیک با خانواده بسیار مناسب می باشد. برای خرید و گشتن در فروشگاه‌ های محله کادیکوی باید به خیابان بگهاد بروید . خیابان بغداد که طولانی ترین خیابان ترکیه است و حدود 14 کیلومتر طول دارد ، در نزدیکی این محله قرار دارد . اگر به دنبال مراکز خرید ارزان در استانبول هستید، می توانید به خیابان بهاریه بروید.

محله های مهم  کادیکوی

 • جاده بستان:

  از محله های مجاور دریای مرمره می باشد که دارای سه ساحل خوب و یک پارک بزرگ به نام دالیان Dalyan و مسیر طولانی پیاده روی در حاشیه دریا می باشد.

 • بستانچی:

  محله بوستانجی از محله های اطراف خیابان بغداد می باشد و همچنین دارای اسکله‌ای برای کشتی‌های مسافرتی است که ارتباط با بخش اروپایی این شهر و همچنین جزایر پرنس ( بیوک آدا) را نیز فراهم می‌کنند. در این محله ، یک شهربازی کوچک نیز وجود دارد.

 • فنرباغچه:

  این محله که دارای کافه ها، رستوران ها، یک اسکله کوچک و پارکی سرسبز در کنار بسفر می باشد از مراکز تفریح و پیاده روی محلی ها محسوب شده و به خاطر تیم فوتبالش به شهرت رسیده است.

خیابان بهاریه کادیکوی

کادیکوی جاذبه های گردشگری و تفریحاتی زیادی را در خود جای داده است. از خیابان ها و مراکز خرید پر زرق و برق و بازار های محلی گرفته تا سواحل شنی برای آفتاب گرفتن و شنا کردن. یکی از خیابان های معروف در این محله آسیایی خیابان بهاریه است.بهاریه اسم قدیمی این خیابان است و امروزه اسم این خیابان جنرال آسیم گوندوز asım gündüz می‌باشد. همان خیابان سنگ فرشی که دو طرف آن گوی های رنگی قرار گرفته است. از ویژگی‌های اصلی خیابان بهاریه استانبول خط تراموا می‌باشد که از مرکز آن می‌گذرد و حس و حال عجیب و دوست داشتنی را از محله کادیکوی و خیابان بهاریه در ذهن شما باقی خواهد گذاشت.

 فاصله بهاریه با اسکله استانبول تقریبا ۱۰ دقیقه است که می توانید در این مسیر پیاده روی کنید و از بافت کلاسیک این منطقه آسیایی لذت ببرید.

خیابان بهاریه استانبول : بعد از خیابان استقلال، یکی از مهم ترین خیابان های استانبول در منطقه کادیکوی قسمت آسیایی، خیابان بهاریه است. این خیابان در قسمت مرکزی منطقه استانبول قرار دارد. اهمیت بسیار زیاد این خیابان قدیمی در استانبول، به خاطر معماری بناهای آن است. توریست ها و گردشگران تور استانبول اولین بار در این خیابان به بناها و معماری های فوق العاده آن ها علاقه مند می شوند. یکی دیگر از دلایلی که توریست ها و گردشگران به سمت این خیابان جذب می شوند، مراکز خرید بسیاری است که در آن قرار دارند. مراکز خرید این خیابان برای کسانی که خرید ارزان و باکیفیت می خواهند بسیار مناسب است. تنوع محصولات و اجناس در خیابان بهاریه استانبول بسیار بوده و بعد از خیابان استقلال، یکی از شلوغ ترین خیابان های شهر معرفی می شود. 

بوتیک ها و فروشگاه های خیابان بهاریه استانبول

خیابان بهاریه کادیکوی مملو از مراکز خرید محلی، برندهای معروف لباس ترکیه، مغازه های کیف و کفش و فروشگاه های زنجیره ای و بوتیک های کوچک و بزرگ و کافه رستوران های جذاب است. این خیابان معماری قدیمی و زیبایی داشته و خرید کردن و گشت و گذار در آن بسیار لذت بخش و جذاب است. خیابان بهاریه برای تمام افراد، پیر، جوان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان محل مناسبی برای خرید بوده و فروشگاه ها و بوتیک های آن قیمت و کیفیت مقرون به صرفه ای دارند. خیابان بهاریه استانبول، یکی از معروف ترین و بهترین مناطق شهر برای خرید است، درست مثل خیابان استقلال. 

جاذبه های دیدنی این خیابان استانبول

گاو نر برنز

در میدان کادیکوی و در کنار خط تراموا یک مجسمه از یک گاو نر بزرگ قرار دارد که از جنس برنز ساخته شده است و شما چه در بازدید با تراموا و چه در بازدید با پای پیاده از خیابان بهاریه می‌توانید آن را ببینید.

مجسمه گاو برنزی محله کادیکوی استانبول

جاذبه های دیدنی این خیابان استانبول

خیابان گل فروش‌ها

در سمت دیگر خیابان بهاریه استانبول یک کوچه زیبا قرار دارد که در آن گل فروشی‌های متعددی وجود دارد و این خیابان دارای عطر و روح بسیار دل انگیزی است و لحظات عالی را می‌توانید در این کوچه سپری کنید.
این خیابان به گل فروشی‌ها محدود نمی‌شود و در کنار آن‌ها هنرمندان آثار خود را که شامل فرش، مجسمه، نقاشی و… می‌شود را در طیف وسیعی از قیمت و کیفیت ارائه می‌کنند و برای فروش می‌گذارند.

ساختمان اپرا

یکی دیگر از جاذبه های این خیابان پرطرفدار، ساختمان اپرایی بوده که قدمت آن به سال 1924 باز میگردد. این سالن اپرا تا پانصد نفر ظرفیت داشته و به تازگی مورد بازسازی قرار گرفته است. در این ساختمان برنامه های مختلفی از جمله رقص باله، موسیقی و … برگزار و اجرا می شوند. سالن اپرای این خیابان طرفداران بسیاری دارد. 

هزینه هتل های منطقه کادیکوی استانبول

خوشبختانه تنوع قیمت و کیفیت هتل در کادیکوی ترکیه بسیار بالاست و امکان اقامت در هتل ۵ ستاره لوکس تا مهمان پذیرهای ارزان قیمت نیز وجود دارد . در میان هتل های ۵ ستاره، هتل مودا و هتل هیلتون جزو هتل های لوکس کادیکوی به حساب می آیند. هتل سوآدیه و هتل دیلا هم از هتل های ۴ ستاره کادیکوی هستند. اگر می خواهید هتل ارزان قیمت و باکیفیت در این منطقه اجاره رزرو کنید، هتل سیدونیا، مای دورا و کادیکوی پارک سوئیت جزو بهترین هتل های ۳ ستاره کادیکوی برای اقامت هستند.

مقایسه قیمت کافه رستوران های محله کادیکوی با رستوران های میدان تکسیم

تا به اینجا با جذابیت های زیادی در منطقه آسیایی کادیکوی آشنا شدیم که همه این موارد دلایلی هستند که کادیکوی را به یکی از مناطق پر جاذبه در استانبول تبدیل کرده اند. اما نکته قابل توجه هزینه مناسب غذا و مواد خوراکی در این منطقه است. قیمت رستوران ها و مواد خوراکی در کادیکوی تقریبا یک سوم قیمت رستوران های منطقه تکسیم و سلطان احمد است.

همچنین کادیکوی دارای رستوران های محلی با کیفیت غذای بسیار خوب، کافه ها، شیرینی فروشی و بستنی فروشی هایی است که برخی از آن ها شهرت جهانی دارند. پیشنهاد می کنیم غذای خود را در حین تفریح و لذت بردن از زیبایی های منطقه توریستی کادیکوی نوش جان کنید. البته ناگفته نماند کمی آن طرف تر در خیابان بغداد استانبول مشهور که تقریبا موازی کادیکوی است، می توانید رستوران های لوکس با هزینه های متفاوتی را هم ببینید.

فاصله اسکله کادیکوی از میدان تکسیم چقدر است

در بازدید از منطقه کادیکوی می توانید از این مناطق هم دیدن کنید

حتی اگر یک روز کامل هم صرف بازدید از کادیکوی و مناطق اطراف آن بگذارید کم است. پیشنهاد ترک مگ در راهنمای سفر به استانبول این است که هنگام رفتن به محله کادیکوی حتما به جاذبه های گردشگری زیر سر بزنید.

 • دالیان پارک
 • بستنی فروشی علی اوستا
 • شیرینی فروشی شکرجی
 • خیابان بغداد
 • خیابان مودا
 • سواحل جاده بستان

سخن آخر درباره منطقه کادیکوی و خیابان بهاریه استانبول

در آخر امیدواریم که در سفر به ترکیه با تور استانبول، خاطراتی طلایی و بسیار زیبا را برای خود و همراهانتان رقم بزنید و از این سفر لذت ببرید.
و همچنین آرزو داریم این مطلب شما را به‌طور کامل با منطقه کادیکوی و خیابان بهاریه استانبول آشنا کرده و راهنمایی برای خرید در استانبول برای شما بوده باشد.

اگر قبلاً به منطقه کادیکوی و خیابان بهاریه استانبول رفته‌اید خیلی خوشحال می‌شویم که نظرات و تجربیات خود را در طول بازدید از این مکان دیدنی در زیر این مطلب با ما در میان بگذارید تا دیگران هم بتوانند از نظرات و تجربه‌های شما بهره‌مند شوند.

نحوه دسترسی به محله کادیکوی استانبول :

یکی از رایج ترین سوالات این است که چگونه می توانیم از میدان تکسیم به سمت محله کادیکوی استانبول برویم. از آنجا که منطقه کادیکوی یکی از معروف ترین بخش‌ها در قسمت آسیایی استانبول است ، مسیرهای رفت و آمد به این منطقه برای گردشگران تور استانبول بسیار در دسترس و راحت است . شما می توانید از دو طریق خودتان را به منطقه آسیایی کادیکوی برسانید.

 • مسیر اول این است که از ون های زرد رنگ دولموش (dolmuş) میدان تکسیم به سمت کادیکوی استفاده کنید و مستقیم به اسکله کادیکوی، خیابان بهاریه و جاهای دیگر کادیکوی بروید.
 • مسیر بعدی هم این است که از تکسیم با قطارهای کابلی به ایستگاه کاباتاش بروید و آنجا با تراموا خودتان را به اسکله امینونو یا بشیکتاش برسانید. حالا می توانید با با فری بوت ( لنج/ کشتی ) مستقیم به اسکله کادیکوی بروید.
 • یکی از پیشنهادات ما به شما سوار شدن در خط تراموا محله کادیکوی و پیاده شدن در ایستگاه بهاریه behariye است که هم به صرفه است و هم لذت سوار شدن بر تراموا را تجربه خواهید کرد.

آدرس منطقه کادیکوی استانبول

General Asım Gündüz Cd/Kadıköy/İstanbul, Turkey

نقشه و موقعیت جغرافیایی منطقه کادیکوی

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مدیریت

اینک که با خدماتی متمایز از طریق مؤسسه بین المللی عدد طلایی، که برآیند تلاش پرسنل ما از ملیتهای گوناگون است، توانسته ایم به عنوان عنصری نام آشنا برای خدمت خارجیان ترکیه از جمله ایرانیان بدل شویم، یزدان پاک را شاکریم. و از این که مورد اعتماد و لطف جمع کثیری از هموطنان ساکن ترکیه واقع شده ایم، احساس غرور می کنیم. و به همان میزان نیز احساس مسئولیت داریم. با نگاهی علمی و بر مبنای ارزش های کلیدی معین شده در منشور اخلاقی مؤسسه بین المللی عدد طلایی، با شعار ” عدد طلایی با آنکه موسسه ای جهانی است اما خانه ایرانیان است”سعی داریم در خدمت به ایرانیان بیش از سایر ملیت ها کوشا باشیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن