دانستنی های ترکیهگردشگریمکان های تفریحی و دیدنی ترکیه

اسکله های استانبول

شهری به بزرگی استانبول ،قطعا” نمیتواند بدون ترافیک باشد . بخصوص که در شش ماهه اول هر سال میلادی ، جمعیت توریستِ آن بسیار افزایش پیدا میکند.. شما چه توریست باشید و چه ساکن استانبول ، گاهی از ترافیک کلافه خواهید شد و دنبال راهی برای فرار از این معضل . جغرافیای استانبول ، کمک بزرگی به کاهش بار ترافیکی آن کرده است . تنگهء بسفر و خلیج شاخ طلایی و حتا نوار ساحلی دریای مرمره در جنوب این شهر ، راههای ارتباطیی هستند که بار ترافیکی شهر را کمتر میکنند .

اطلاع از اسکله ها و مسیرهای اصلیِ آبی استانبول ، میتواند هم جالب باشد و هم راهگشا . گرچه که معرفی همهء اسکله های استانبول بسیار دشواراست ، اما ما به شما مهمترین و پر رفت و آمد ترین آنها را معرفی میکنیم این اسکله ها ، مسافربری هستند و کشتیهای تجاری و باری در آنها توقف نمیکنند .

شهر استانبول دارای بیش از ۳۰ اسکله است که ۱۸ تا از آنها همیشه فعال هستند .لازم است بدانید که بعضی از اسکله ها مانند آوجیلار ، برنامه حرکت کشتیهای مسافربری خود را بنا بر فصل تغییر میدهند.

از سمت اروپایی شهر که شروع کنیم ، ینی کاپی ، امین اونو ، کاباتاش  و بشیکتاش ، اصلی ترین راههای تردد دریایی هستند . در این سمت اسکله های باکرکوی و آوجیلار و بیوک چکمجه  و چندین اسکله دیگر هم قرار دارند که بیشتر جنبهء تجاری دارند.

در سمت آسیایی شهر هم ، اسکودار و کادیکوی و بستانجی و پندیک ، مهمترین پایانه های مسافری هستند توزلا ، بِیکُز و کارتال هم از جمله اسکله های اصلی تجاری هستند .

اسکه های بخش اروپایی استانبول

اسکله امین اونو (eminonu iskelesi): یکی از شلوغترین اسکله های استانبول است که در کنار پل گالاتا قرار دارد .این اسکله روزانه شاهد تردد هزاران مسافر است که از سمت آسیایی خود را به آن میرسانند.همجواری با بازار بزرگ و دسترسی آسان به محلات مرکزی شهر باعث استقبال زیاد از آن است .مسیرهای تردد از این اسکله :کادیکوی ، اسکودار ، بشیکتاش و جزایر پرنس هستند . همچنین تور دریایی بسفر نیز از این اسکله انجام میشود . برای دسترسی به این اسکله میتوان از تراموای کاباتاش و یا متروی خط مارمارای استفاده کرد .

سایت ساعت های تردد کشتی ها در تمام اسکله ها

اسکله امین اونو استانبول

نقشه و موقعیت جغرافیایی اسکله امین اونو استانبول

 

اسکله کاباتاش ( Kabataş İskelesi): اسکله ای مشهور در نزدیکی میدان تکسیم است که چندسالی برای توسعه و عمران ، اسکلهء اصلی آن مسدود بود  اما به تازگی اسکله ای مجهز و شیک بازگشایی شده که برای رسیدن به جزایر ، ایمن اونو و کادیکوی و همچنین تور بسفر فعال است . این اسکله از طریق تراموای کاباتاش و متروی تکسیم قابل دسترسی است .

سایت ساعت های تردد کشتی ها در تمام اسکله ها

نقشه و موقعیت جغرافیایی اسکله کاباتاش استانبول

اسکله بشیکتاش( Beşiktaş İskelesi): اصلی ترین اسکلهء نوار بسفر در سمت اروپایی و منطقه است که در کنار ترمینال اتوبوس و دلموش واقع شده . از این اسکله میتوان به جزایر پرنس ، کادیکوی و تور بسفر دسترسی داشت . برای رسیدن به آنجا میتوانید از تکسیم ، وَنهای بشیکتاش – تکسیم را سوار شوید.

سایت ساعت های تردد کشتی ها در تمام اسکله ها

نقشه و موقعیت جغرافیایی اسکله بشیکتاش استانبول

اسکله ینی کاپی (Yenikapı İskelesi): اگر از محلهء آکسارای به طرف دریا بروید ، کشتیهای مسافربری لنگر انداخته در اسکلهء ینی کاپی را خواهید دید . این اسکله یکی از بزرگترین اسکله های منطقهء مرمره است که به بستانجی ، باکرکوی ،کادیکوی و گاهی هم به آوجیلار اتوبوس دریایی (کشتی ) دارد . همچنین برای رفتن به یالوا ، بورسا،چینارجیک و آرموتلو میتوان از این اسکله استفاده کرد . این اسکله دارای کشتیهایی است که در بعضی از مسیرها میتوانید با ماشین خود وارد آنها بشوید.

سایت ساعت های تردد کشتی ها در تمام اسکله ها

اسکله ینی کاپی استانبول

نقشه و موقعیت جغرافیایی اسکله ینی کاپی استانبول

اسکله های بخش آسیایی استانبول

در آن سوی بسفر ، در قسمت آسیایی ، اسکلهء مشهور اوسکودار قرار دارد

اسکله اوسکودار( Üsküdar İskelesi ): مانند همتای اروپایی خود امین اونو پر از مسافر است که سفرهای روزانه ء خود را از این اسکله ترتیب میدهند . قرارگیری  در کنار ترمینالِ اصلی ترین خطوط اتوبوس در سمت آسیایی هم از جمله دلایل شلوغی این اسکله است . از اوسکودار شما میتوانید به : امین اونو ، اورتاکوی و تور بسفر بروید . با متروی خط مارمارای میتوانید به این اسکله برسید .

سایت ساعت های تردد کشتی ها در تمام اسکله ها

نقشه و موقعیت جغرافیایی اسکله اسکودار استانبول

اسکله کادیکوی (Kadıköy İskelesi): تقریبا” در نزدیکی اوسکودار قرار دارد . برای رسیدن به کاباتاش ، یالوا ، جزایر پرنس ،بشیکتاش و امین اونو میتوانید از این اسکله استفاده کنید . همچنین برای محلهء ساریر یک خط ویژه دریایی در این اسکله وجود دارد . برای رسیدن به آن میتوانید در سمت آسیایی از متروی کادیکوی استفاده کنید .

سایت ساعت های تردد کشتی ها در تمام اسکله ها

اسکله کادیکوی استانبول

نقشه و موقعیت جغرافیایی اسکله کادیکوی استانبول

 

اسکله بستانجی :  در حاشیه دریای مرمره در سمت آسیایی قرار دارد و یکی از پرتردد ترین اسکله های استانبول است . پارک ساحلی زیبایی در کنار آن قرار دارد که محل مناسبی برای وقت گذراندن قبل از سوار شدن به کشتی است . این اسکله از قدیمی ترین اسکله های فعال استانبول است که برای رسیدن به کاباتاش ، جزایر پرنس ، خلیج شاخ طلایی ، یالوا و گاهی نیز آوجیلار میتوان از آن استفاده کرد . از تکسیم به این اسکله وَنهای زرد رنگ حضوردارند.

هرکدام از این اسکله ها بنا بر ضرورت فصل و مراسمی خاص ، ممکن است خط ویژه ای را به برنامه خود اضافه کنند . برای اطلاع از ساعات حرکت کشتیها و قیمت بلیت ، میتوانید از نرم افزار  یا سایت İDO استفاده کنید .

سایت ساعت های تردد کشتی ها در تمام اسکله ها

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مدیریت

اینک که با خدماتی متمایز از طریق مؤسسه بین المللی عدد طلایی، که برآیند تلاش پرسنل ما از ملیتهای گوناگون است، توانسته ایم به عنوان عنصری نام آشنا برای خدمت خارجیان ترکیه از جمله ایرانیان بدل شویم، یزدان پاک را شاکریم. و از این که مورد اعتماد و لطف جمع کثیری از هموطنان ساکن ترکیه واقع شده ایم، احساس غرور می کنیم. و به همان میزان نیز احساس مسئولیت داریم. با نگاهی علمی و بر مبنای ارزش های کلیدی معین شده در منشور اخلاقی مؤسسه بین المللی عدد طلایی، با شعار ” عدد طلایی با آنکه موسسه ای جهانی است اما خانه ایرانیان است”سعی داریم در خدمت به ایرانیان بیش از سایر ملیت ها کوشا باشیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن