دانستنی های ترکیهگردشگریمکان های تفریحی و دیدنی ترکیه

آکواریوم های استانبول

Istanbul Aquarium

آکواریوم استانبول – اگر قصد سفر به استانبول ترکیه را دارید خود را برای سفری پر شور و هیجان آماده کنید، مکان های دیدنی جذاب استانبول کم نیست و گاها برای از دست ندادن چیزی مجبورید در یک روز از چند مکان گردشگری دیدن کنید. درست است که همه مکان های تفریحی استانبول جذاب اند، اما با برنامه ریزی درست و انتخاب بین مکان های دیدنی یا توجه به علایق خود، می توانید بدون از دست دادن چیزی تنها از برترین ها بازدید کنید تا با انرژی بیشتر سفر خود را سپری کنید و متقبل هزینه کمتری  شوید. یکی از همین برترین مکان های دیدنی استانبول که مطابق سلیقه هر فرد با هر علایقیست، آکواریوم استانبول است. 

بی اغراق اگر استانبول را بدون بازدید از آکواریوم استانبول ترک کنید، پس از سفر پشیمان خواهید شد! پس با ما همراه باشید تا با این مکان تماتشایی و حیرت انگیز بیشتر آشنا شوید .

Istanbul-Akvaryum-10

1.آکواریوم سی لایف استانبول Sea Life ( بایرام پاشا)

آکواریوم سی لایف استانبول : این آکواریوم در یکی از مشهورترین و مهم ترین مراکز خرید که در قسمت اروپایی استانبول می باشد، یعنی مرکز خرید فروم قرار داشته و پنجمین آکواریوم بزرگ دنیاست که تونل طویلی به طول 83 متر در اروپا را دارد. با آکواریوم سی لایف استانبول از بزرگترین مخزن اقیانوسی دنیا، تمام دنیای زیر آب را از نزدیک ببینید. در این آکواریوم میتوانید موجوداتی مثل ستاره های دریایی را لمس کرده و یا با آن ها غواصی کنید و به آن ها غذای دهید. تفریحات بسیاری در این آکواریوم ارائه شده که در ادامه هرکدام را معرفی می کنیم. در آکواریوم سی لایف هر نوع تفریحی برای هر سن و سال پیدا می شود. همچنین در آن یک جنگل گرمسیری با پوشش گیاهی گرمسیری اما درختان مصنوعی قرار داشته که بسیار زیبا و دیدنی است. توریست ها و گردشگران تور استانبول میتوانند علاوه بر بازدید از آکواریوم از جنگل گرمسیری نیز دیدن کنند.

آکواریوم سی لایف استانبول

موجودات دریایی آکواریوم سی لایف استانبول

آکواریوم سی لایف استانبول واقع در فروشگاه فروم ، یکی از مهمترین و معروف ترین مراکز خرید در بخش اروپایی استانبول و دارای بلندترین تونل آکواریومی به طول ۸۳ متر ، در اروپا و پنجمین آکواروم بزرگ دنیاست.
این آکواریوم بلیط خیلی گرونی ندارد و تقریبا در مرکز شهر قرار دارد.
در این  آکواریوم  با بیش از ۴۷ مخزن نمایش ، ۱۵۰۰۰ موجود دریایی از ۲۱ منطقه نمایش داده میشود.

  • قسمت کوسه ها
  • قسمت ستاره های دریایی
  • قسمت میگوها
  • قسمت خرچنگ ها

آکواریوم سی لایف استانبول بزرگترین مجموعه از کوسه های اروپا را به توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری استانبول نشان میدهد مثل ببر کوسه ماسه ای، بیل کله، کوسه گورخری، گیتار ماهی خم دهان، کوسه خاکستری و … . یکی از بهترین و مهم ترین ویژکی های این آکواریوم این است که به بازدیدکنندگان و گردشگران اطلاعات کامل و با جزئیاتی درباره موجودات آبزی می دهد.

موجودات دریایی آکواریوم سی لایف استانبول

امکانات و بخش های آکواریوم سی لایف استانبول

آکواریوم سی لایف استانبول دارای امکانات بسیار زیادی میباشد که این آکواریوم را به یک مکان عالی توریستی برای گردشگران تور استانبول مخصوصا خانواده هایی که دارای فرزند هستند تبدیل کده است.
در زیر به تعدادی از امکانات این مجموعه میپردازیم :

  • زمین بازی مخصوص کودکان
  •  محوطه نقاشی کوکان و نمایش آن به صورت انیمیشن برای آنها
  • رستوران و کافی شاپ
  • محوطه مخصوصا غذا دادن به موجودات دریایی  و لمس آنها تحت نظر مسئولان آن بخش
  • بخش عکاسی و چاپ آن برای توریست ها و مراجعین
  • وجود ویلچر برای افراد مسن و یا ناتوان

امکانات تفریحی در آکواریوم سی لایف استانبول

خودتون رو برای یک پیاده روی آماده کنید ! بازدید از آکواریوم سی لایف استانبول در حدود دو ساعت زمان بر است ؛
نکته ی جالب توجه برای توریست ها و گردشگران این مجموعه آکواریوم این است که برای افراد ناتوان ویلچر تهیه شده است تا در صورت عدم توانایی برای پیاده روی بتوانن از آن استفاده کنند.

چرا باید آکواریوم سی‌لایف را انتخاب کنیم؟

در شهر استانبول چندین آکواریوم دیگر وجود دارند. که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به آکواریوم استانبول اشاره کرد. اما دو نکتۀ مهم سی لایف را از دیگر آکواریوم‌ها متمایز می‌سازد. نکتۀ اول این است که  به لحاظ وسعت سی لایف بعد از آکواریوم استانبول در رتبه دوم قرار می‌گیرد و دومین نکتۀ مثبت آن، موقعیت جغرافیایی مناسب است. شما برای بازدید از آن نیاز نیست که مسافتی طولانی را بپیمایید و از سایر جاذبه‌های گردشگری استانبول دور شوید. چندین فروشگاه بزرگ و مرکز خرید نظیر ایکیا در نزدیکی آکواریوم قرار دارند. همچنین ورودی آکواریوم در مرکز خرید معروف فروم قرار گرفته است.

نحوه ی بازدید آکواریوم سی لایف استانبول

آکواریوم سی لایف استانبول از ساعت 10:00 صبح الی 8:00 شب دایر است و آخرین بازدی کنندگان را در ساعت 7:00 شب می پذیرد.
به صورت معمول  در حدود ساعت 3 تا 4 بعداز ظهر بسیار خلوت بوده و زمان مناسب تری برای بازدید از آن می باشد .
بچه های کمتر 14 سال حتما باید به همراه یکی از والدین خود وارد این آکواریوم بشوند و بچه های بالای 14 سال که بلیط دانش آموزی تهیه میکنند مجبور به ارایه ی کارت شناسایی خود به قسمت پذیرش هستند.

هزینه بازدید آن چقدر است؟

شما می‌توانید به صورت آنلاین اقدام به خرید بلیط نمایید، از این طریق مقداری تخفیف هم دریافت خواهید کرد.

قیمت بلیط آکواریوم Sea Life با توجه به امکاناتی مانند عضویت سالانه و بسته خانوادگی بسیار جذاب است ، اما برای کسانی که می خواهند برای روز بیایند ، قیمت ها به شرح زیر است.

بزرگسالان:

حضوری: 62 لیر

آنلاین: 50 لیر

کودکان 3 تا 14 سال:

حضوری: 49 لیر

آنلاین: 39 لیر

سن 0-3: رایگان

راه‌های دسترسی به آکواریوم سی لایف:

اگر در محله های تقسیم و شیشلی اقامت دارید، بهترین مسیر برای رسیدن به آکواریوم سی لایف این است که از متروی تقسیم یا شیشلی مجیدیه کوی به سمت ایستگاه پایانی ینی کاپی سوار شده و در ایستگاه آخر پیاده شوید و سوار خط متروی ام یک شوید. سپس سوار خط متروی ینی کاپی به هاوالیمانی شده و در ایستگا کوجاتپه پیاده شوید سپس وارد مرکز خرید فروم که آکواریوم در آن قرار دارد شوید.

آپدیت98/06/25:

در صورت خرید بلیط بصورت آنلاین از سایت رسمی آکواریوم ، قیمت ها معتبر هستند. قیمت درب 20 درصد گرانتر خواهد بود. شما می توانید بلیط ارزان تر بلیط های Legoland و Wax Museum را به عنوان بلیط معمول خریداری کنید.

آدرس آکواریوم سی لایف استانبول

Kocatepe Mah., Paşa Cd 5/5, 34045 Bayrampaşa/İstanbul, Turkey

شماره تلفن آکواریوم سی لایف استانبول

۹۰۴۴۴۳۲۵۳+


 

2. آکواریوم فلوریا استانبول، بزرگترین آکواریوم موضوعی دنیا

در مقایسه با دیگر آکواریوم های موجود در دنیا که دنیای زیر آب را به نمایش می گذراند، این  آکواریوم از جدید ترین آکواریوم های دنیاست که به دلیل وجود آکواریم های موضوعی با تم های مختلف و فضای آموزشی و تفریحی مختلف قابل قیاس و مقایسه با دیگر آکواریوم های دنیا نیست. آکواریم استانبول یا  استفاده از آخرین تکنولوژی  روز دنیا ساخته شده و در لیست بزرگ ترین آکواریم های دنیا قرار می گیرد. 

شهرت این آکواریوم در میان توریستان تور ترکیه بی دلیل نیست ! 

Istanbul-Akvaryum-11

بزرگی و تنوع ماهی ها در آکواریوم این مکان را به دیدنی ترین ها بدیل کرده است، با سفر به استانبول بازدید از آکواریوم استانبول از باید ها و اولین مکان های بازدید این شهر زیبا و دوست داشتنی می باشد.

در هر قسمت تم مختص به مکان جغرافیایی را خواهید دید، در واقع با بازدید از این دنیا نه تنها از اعماق دریا های زیبای سرتا سر دنیا عبور خواهید کرد، بلکه فرهنگ تاریخی و معماری آن سرزمین را نیز خواهید دید. فضای هر آکواریم به گونه ای طراحی، دیزاین و نور پردازی شده که به خوبی حس ورود به دنیایی دیگر را به بازدید کنندگان منتقل کند.

آکواریم فلوریا استانبول توسط متخصصین مدیریت شده و نگه داری و فضای این آکواریوم مطابق آخرین استاندارد های روز دنیاست، تمام موجودات آبی زنده این آکواریوم به زندگی خود در محیطی سالم و کاملا شبیه سازی شده به دنیای واقعی خود نگه داری می شوند تا در کنار حفاظت از این موجودات، بشر شاهد زیبایی ها و زندگی آنها نیز باشد.

Istanbul-Akvaryum-9

اندازه ها و مساحت در آکواریوم فلوریا 

میزان آب آکواریوم استانبول : 7 هزار متر مربع، در مجموع 66 تانک .

یک سفر 1.2 کیلومتری از دریای سیاه به اقیانوس.

دارای سینمای 5 بعدی با تکنولوژی صوتی  و تصویری فوق العاده، به همراه فضا سازی باد، مه و باران.

غرفه های سوغاتی استانبول با مساحت  470 متر مربع در آکواریوم استانبول.

درای 3 کافه تریا در مسیر بازدید از آکواریوم استانبول، با نوشیدن یک چای و یا قهوه ترکی در کنار باقلوای اصیل ترکیه خستگی راه را به در کنید و با انرژی تازه به بازدید ادامه مسیر بپردازید.

دارای یک رستورانی با فضای حیرت انگیز که از یک سو منظره ای از کانال پاناما و از سویی دیگر می توانید شاهد منظره ای از دریا باشید.

Istanbul-Akvaryum-8

تفریحات هیجان انگیز در آکواریوم استانبول

راهروی آیینه ای در آکواریوم فلوریا استانبول : در راهرو هاای جنگلی و آیینه ای گم شوید و سعی کنید تا در کنار ماکت مسافرین راه خود را پیدا کنید.

 

Istanbul-Akvaryum-7

در کنار تماشای آبزیان، تفریحات دیگری نیز در آکواریوم استانبول وجود دارد که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت.

1-غواصی با کوسه

چندی‌ست که امکان شنا در کنار کوسه‌ها در آکواریوم استانبول فراهم شده است. اگر شما هم دوست دارید که تجربه‌ی شنا در اقیانوس اطلس و در کنار کوسه‌ها را به دست بیاورید و در محیطی حفاظت شده باشید، بی‌تردید غواصی در آکواریوم استانبول یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شماست. مربیان متخصص بر شنای بازدیدکنندگان در این آکواریوم نظارت دارند و به همین خاطر نباید در رابطه با امنیتتان نگران باشید. در حال حاضر چندین سال از وجود آکواریوم غواصی با کوسه‌ها می‌گذرد و هیچ‌گونه حادثه‌ای در این زمینه گزارش نشده، پس اگر ماجراجو هستید، این تجربه را امتحان کنید.
باید بدانید که برای غواصی در کنار کوسه‌ها در این مکان باید از قبل رزرو انجام داده باشید که این کار هم به صورت آنلاین امکان‌پذیر است و هم به صورت تلفنی. برنامه‌ی غواصی در کنار کوسه‌ها در آکواریوم استانبول نیز به شرح زیر می‌باشد:
30 دقیقه جلسه‌ی آموزشی و توجیهی، 15 دقیقه لباس پوشیدن و آشنایی با لباس غواصی، 30 دقیقه غواصی به همراه غواصان حرفه‌ای (در صورت تمایل می‌توان زمان را به 15 دقیقه کاهش داد)، 15 دقیقه برای تعویض لباس غواصی.
اگر مایل به غواصی با کوسه در آکواریوم استانبول هستید باید قوانین زیر را رعایت کنید:
• غواصان باید در زمان از پیش تعیین شده در محل حضور داشته باشند.
• حتما تایید رزرو خود را همراه داشته باشید.
• تمامی تجهیزات غواصی توسط مجموعه ارائه می‌شود و هیچ کسی حق استفاده از تجهیزات شخصی خود را ندارد.
• غواصان باید از برنامه‌ی استاندارد غواصی در مجموعه پیروی کنند و از مسیرهای مشخص شده خارج نشوند.
• هرگونه اقدامی اعم از شیرجه زدن، لمس آبزیان، دنبال‌کردن جانداران، غذا دادن به ماهی‌ها و کوسه‌ها و… باید حتما با مربیان هماهنگ شود.
• به هیچ وجه نباید راه عبور کوسه‌ها را مسدود کنید و این کار بسیار خطرناک و ممنوع است.
• مسئولان آکواریوم به هر دلیلی حق دارند غواصی را متوقف کنند.

هزینه غواصی با کوسه ها در آکواریوم فلوریا استانبول به ازای هر فرد 300 لیره می باشد.

* توجه کنید که اگر غواص پشیمان شود و خودش نتواند به غواصی ادامه بدهد، هزینه‌ای به او بازگردانده نخواهد شد. اگر کمتر از 24 ساعت پیش از زمان بلیط، بلیط خود را کنسل کنید، هزینه‌ای بازگردانده نخواهد شد. در صورت نقض قوانین و عدم همکاری با مربیان، جلسه لغو و هزینه‌ای برگردانده نخواهد شد.

کلاس های غواصی در دریا : کسانی که دوره غواصی در آکواریوم فلوریا استانبول را بگذرانند به آنها مدرکی معتبر داده شده و به آنها اجازه غواصی با کوسه های آکواریوم فلوریا استانبول داده می شود.

Istanbul-Akvaryum-7

پرواز با فلای راید – FLYRIDE در هلیکوپتر شبیه ساز : با فلای راید به آسمان ها سفر کنید و فراتر از آنچه که در زمین میبینید تماشا کنید !  سر تا سر ترکیه را با هلیکوپتر ببینید، در این تور هلیکوپتر برترین مکان های دیدنی ترکیه را از زیبا ترین زاویه تماشا خواهید کرد و این تنها یک سفر نیست، تجربه ای جدید هم هست. از شهر افسوس به نمروت، از شهر باستانی یونانی به پاموکاله، کاپادوکیه و… سفر کنید. 

Istanbul-Akvaryum-6

2-غذا دادن به ماهی ها

بازدیدکننده‌ها اغلب دوست دارند که به آبزیان غذا بدهند و به طور قطع این امکان برای همه فراهم نیست زیرا باید ساعت تغذیه‌ی آبزیان رعایت شود. اگر شما هم از افرادی هستید که تمایل به غذا دادن به ماهی‌ها را دارید، ساعت 15:00 به آکواریوم استانبول مراجعه کنید. در این ساعت به ماهی‌ها غذا داده می‌شود و به برخی از حضار نیز اجازه می‌دهند که در این کار همکاری داشته باشند.
برای افرادی هم که تنها دوست دارند به کوسه‌ها غذا بدهند نیز امکان دیگری فراهم شده است. ساعت 11:00 هرروز (به جز دوشنبه‌ها) به کوسه‌ها غذا داده می‌شود و کسانی که می‌خواهند این کار را تماشا کنند باید جلوی گذرگاه پاناما منتظر بمانند. در این میان برخی نیز دوست دارند که به کروکودیل‌ها غذا بدهند، اگر از این دسته افراد هستید باید در ساعت 16:00 روزهای شنبه به بخش کروکودیل‌ها مراجعه کنند.

Istanbul-Akvaryum-6

3-غواصی سطحی

در آکواریوم استانبول امکان غواصی سطحی یا همان اسکوبادایوینگ نیز وجود دارد. در این نوع غواصی، غواصان با استفاده از لوله‌هایی مخصوص تنفس می‌کنند. در واقع اسکوبا نوعی ورزش به حساب می‌آید و این امکان را فراهم کرده تا ورزشکار به راحتی داخل آب حرکت کند. اگر شما هم دوست دارید که اسکوبا را تجربه کنید، باید بدانید که این ورزش هیچ توانایی خاصی به جز شنا لازم ندارد. همچنین اگر آکواریوم استانبول را برای غواصی انتخاب کنید، می‌توانید به صورت رایگان از تمامی تجهیزات اسکوبادایوینگ استفاده نمایید. با این حال در نظر داشته باشید که اگر دارای بیماری خاصی هستید، بهتر است با پزشک خود دررابطه با این ورزش صحبت کنید.

4-سایر تفریحات

تا اینجا با برخی از مشهورترین تفریحات موجود در آکواریوم استانبول آشنا شدیم اما در کنار آنها سرگرمی‌های دیگری نیز وجود دارد مانند موارد زیر:
عکاسی در آب: عکاسانی حرفه‌ای در مجموعه حضور دارند که در صورت تمایل از شما عکس گرفته و تصاویر را می‌فروشند. این عکاس‌های حرفه‌ای قادرند در هنگام غواصی نیز از بازدیدکنندگان عکس بگیرند.
تبلیغ در آکواریوم: علاقه‌مندان می‌توانند تبلیغات خود را داخل آکواریوم‌ها برده و در معرض دید سایر بازدیدکنندگان قرار بدهند. گفتنی‌ست که برخی از این ویژگی استفاده کرده و سالگرد ازدواج یا تولدشان را با این بنرها جشن می‌گیرند. قیمت این نوع تبلیغات در آکواریوم استانبول از 350 لیر آغاز می‌شود.

امکانات آکواریوم استانبول

همانطور که در ابتدای مطلب نیز گفتیم، در آکواریوم استانبول امکانات خوبی در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد؛ یکی از مهمترین آنها فروشگاه خرید سوغات است که این امکان را فراهم آورده تا بازدیدکنندگان بتوانند کالایی را به عنوان یادگاری با خود از این آکواریوم ببرند. کالاهایی که در این فروشگاه عرضه می‌شود همگی رنگ و بویی از فضای آکواریوم و زندگی زیر آب دارند.
از دیگر امکانات این آکواریوم می‌توان به کافه‌های مجموعه اشاره کرد. در آکواریوم استانبول سه کافه وجود دارد که خوراکی‌هایی با کیفیت متوسط را به مشتریانشان ارائه می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این کافه‌ها از این لینک دیدن کنید.

فروشگاه آکواریوم استانبول

آکواریوم استانبول همانند بسیاری از دیگر مجموعه های معروف و همچنین به عنوان جاذبه های گردشگری استانبول این شهر دارای فروشگاهی بزرگ و قابل توجه در خود دارد که وسعتی بالغ بر 470 متر مربع دارد که پیشنهاد می کنیم حتما سری به آن بزنید و ضمنا در این فروشگاه بزرگ علاوه بر سوغاتی هایی که می توانید با خود به خانه تان ببرید ، وسایل و محصولاتی همچون حوله ، شامپو ، دمپایی و … نیز به فروش می رود که در هنگام نیاز برای غواصی نیز مورد استفاده است و از جمله محصولات قابل توجه این فروشگاه می توان به : عروسک های مختلف و بامزه این فروشگاه و … اشاره کرد که یادگاری های جذابی جهت هدیه دادن از آکواریوم محسوب می شوند .

رستوران و کافه های آکواریوم استانبول

اگر بازدید شما از آکواریوم خیلی زمان برد و احتیاج داشتید تا در میان بازدید به خودتان اهمیت بدهید و قدری استراحت کنید ؛ این خوشمزه فروشی های آکواریوم استانبول محل مناسبی برای شما خواهد بود و در ضمن در این مجموعه 3 کافه و یک رستوران به چشم می خورد که سه کافه آن در نزدیکی بخش شیار میانی اقیانوس اطلس قرار دارد و بعد از آن رستوران آکواریوم است که در نزدیکی کانال پاناما تعبیه شده است و با انتخاب این رستوران ، چشم انداز جذاب ماهی های پانامایی را در برابر چشمان خود خواهید داشت و لذتی عمیق به شما هدیه داده می شود .

برگزاری مراسم در آکواریوم استانبول

اگر به دنبال مکانی متفاوت و هیجان انگیز برای برگزاری مراسمات ویزه خود هستید ، آکواریوم استانبول دقیقا می تواند جواب شگفت انگیزی برای شما در این سفر باشد ! چندان هم فرقی نمی کند به فکر یک میهمانی خانوادگی باشید یا تولد فرزندتان و یا جلسه ای کاری ، یا مهمانی خودمانی دوستانه را جشن بگیرید و یا دلتان می خواهد عروسی خود را با پس زمینه ای از ماهی های آکواریوم در خاطرات خود به ثبت برسانید ؛ آکواریوم استانبول در تمامی این لحظه ها شما را همراهی خواهد کرد .

عکاسی در آکواریوم استانبول

از دیگر امکانات این مجموعه موفق و جذاب این است که شاید دلتان بخواهد خاطرات بازدید از آکواریوم استانبول را با بالاترین سطح کیفیت به خانه ببرید ؟ در خصوص این موضوع باید بگوییم که روی عکاسان آکواریوم می توانید حساب کنید و ثبت خاطراتتان را به دست این گروه حرفه ای بسپارید ؛ چرا که این عکاسان همان طور که تمایل دارید  ، شما را در قاب دوربین خود جا می دهند و ثبت لبخندتان را فراموش نمی کنند و شما را با ثبت عکس های شاد و جذاب همراهی می کنند .

توصیه های گروه تجاری عدد طلایی برای بازدید از آکواریوم استانبول

برای این که بازدید لذت‌بخش‌تری از آکواریوم استانبول داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم موارد زیر را به یاد داشته باشید:
• اگر قصد شنا با کوسه‌ها را دارید، با خود دمپایی، حوله، لباس شنا، شامپو و ژل مو همراه ببرید.
• بازدید از آکواریوم استانبول را تنها به افرادی توصیه می‌کنیم که به تماشای آبزیان و زندگی زیر آب علاقه‌مند هستند.
• لازم نیست که حتما هزینه‌ی گران گرفتن تصاویر توسط عکاسان را بر عهده بگیرید، توصیه می‌کنیم یک دوربین گوپرو همراه ببرید و به صورت رایگان، لحظات هیجان‌انگیزتان را به ثبت برسانید.
• افرادی که دوست دارند از اخبار دسته اول در آکواریوم استانبول باخبر باشند، می‌توانند از  این لینک دیدن کنند.

مسیر ها و آکواریوم ها در فلوریا 

دریای سیاه

تنگه استانبول

تنگه داردانل

دریای اژه

کانال سوئز

دریای سرخ

گرمایش جهانی

دریای مدیترانه

تنگه جبل الطارق

شرق اقیانوس اطلس (آزادی، کشتی غرق شده)

اواسط آتلانتیک

غربی اقیانوس اطلس

کانال پاناما

اقیانوس آرام

ناتیلوس (زیردریایی)

جنگل بارانی

Istanbul-Akvaryum-5

Istanbul-Akvaryum-4

آدرس و مسیر دسترسی آکواریوم استانبول

وقتی با آکواریوم استانبول آشنا می‌شویم، سوال بعدی این است که چطور خود را به آکواریوم استانبول برسانیم؟ خوشبختانه این مکان دارای سرویس شاتل است و بازدیدکنندگان می‌توانند با حضور در مکان‌های خاصی در ساعت‌های مخصوص به خود از این سرویس‌ها بهره‌مند شوند. در اینجا آسانترین راه‌ها برای رسیدن به آکواریوم استانبول را مرور می‌کنیم:

چجوری رایگان بریم آکواریم فلوریا استانبول و برگردیم هتل

اگر هتل شما نزدیک سلطان احمد و یا تکسیم باشه راحت می تونید در طی این ساعت ها با سرویس رایگان

به آکواریوم فلوریا برید و بعد از تفریح دوباره رایگان به منطقه تکسیم یا سلطان احمد برگردید.

ساعات حرکت اتوبوس از تکسیم و سلطان احمد به سمت آکواریوم

۱۰:۰۰

۱۱:۰۰

۱۲:۰۰

۱۳:۰۰

۱۴:۱۵

ساعت حرکت از آکواریوم به سمت میدان تقسیم و سلطان احمد

۱۱:۰۰

۱۲:۰۰

۱۳:۰۰

۱۴:۰۰

۱۷:۳۰

چطور به آکواریوم استانبول برویم؟

با وجود سیستم حمل و نقل عمومی برای رسیدن به آکواریوم استانبول، افراد بسیاری دوست دارند که خودشان با استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی به این مکان بروند به همین خاطر راه‌های رسیدن به این مقصد را بار دیگر مرور می‌کنیم:
متروباس یا مینی‌بوس:
اگر بخواهید از متروباس استفاده کنید باید به ایستگاه Beşyol بروید و اگر بخواهید از مینی‌بوس استفاده نمایید باید به ایستگاه Florya Minibus بروید. در هر دو صورت باید در ایستگاه آخر پیاده شوید.

تنها کافیست خط اتوبوس 73F را سوار شده و از میدان تکسیم به فلوریا رفته و در ایستگاه فلوریا پیاده شوید.

مترو:
مترو بهترین روش برای رسیدن به آکواریوم استانبول است زیرا از محله‌های گوناگون به آن دسترسی خواهید داشت از مهمترین ایستگاه‌ها موارد زیر هستند:

اگر از قطار برای گشت و گذار استفاده می کنید، از ایستگاه قطار «سیرکجی (Sirkeci)» در «امینونو (Eminonu)» به «یشیل‌کوی (Yesilkoy)» بروید. در ایستگاه فلوریا پیاده شده تا به آکواریوم استانبول برسید.

تاکسی:
یکی از آسانترین و در عین حال گرانترین وسایل نقلیه‌ی عمومی در استانبول تاکسی است که با استفاده از آن می‌توانید از هر نقطه شهر خود را به آکواریوم برسانید اما توجه داشته باشید که استانبول شهر پرترافیکی است و شاید زمان زیادی را در ترافیک معطل شوید. همچنین بدانید که از فرودگاه آتاتورک تا آکواریوم استانبول با تاکسی تنها 5 دقیقه زمان لازم خواهید داشت.
اگر باز هم تمایل دارید که بیشتر با وسایل نقلیه‌ی عمومی برای رسیدن به این مقصد آشنا شوید از وبسایت آکواریوم استانبول دیدن کنید.

آدرس: ترکیه، استانبول، ناحیه‌ی اروپایی باقرکوی، بزرگراه فلوریا، محله‌ی شنلی‌کوی، آکواریوم استانبول

نشانی آکواریوم فلوریا استانبول : استانبول، Yeşilköy Halkalı Cad. No:93، محله شِنلیکوی


سخن آخر
این روزها آکواریوم استانبول یکی از پربازدیدترین مراکز دیدنی شهر به حساب می‌آید و ایرانیان زیادی برای بازدید از آن اقدام می‌کنند. در این مطلب سعی کردیم تا این آکواریوم زیبا را به شما عزیزان معرفی کنیم.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مدیریت

اینک که با خدماتی متمایز از طریق مؤسسه بین المللی عدد طلایی، که برآیند تلاش پرسنل ما از ملیتهای گوناگون است، توانسته ایم به عنوان عنصری نام آشنا برای خدمت خارجیان ترکیه از جمله ایرانیان بدل شویم، یزدان پاک را شاکریم. و از این که مورد اعتماد و لطف جمع کثیری از هموطنان ساکن ترکیه واقع شده ایم، احساس غرور می کنیم. و به همان میزان نیز احساس مسئولیت داریم. با نگاهی علمی و بر مبنای ارزش های کلیدی معین شده در منشور اخلاقی مؤسسه بین المللی عدد طلایی، با شعار ” عدد طلایی با آنکه موسسه ای جهانی است اما خانه ایرانیان است”سعی داریم در خدمت به ایرانیان بیش از سایر ملیت ها کوشا باشیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن