ثبت ازدواج در ترکیه

ثبت ازدواج در ترکیه

اگر تلگرام دارید  همین الان اینجا کلیک کنید ( شماره 989020095200+) و درخواست مشاوره و بررسی مدارک و پرونده آنلاین نمایید.

عدد طلایی مؤسسه همسریابی نیست. صرفا یک مؤسسه حقوقی جهت ثبت ازدواج و طلاق  می باشد. خدمات معرفی افراد به یکدیگر را ندارد.

ثبت ازدواج در ترکیه از آن جهت حائز اهمیت است که می تواند بستر مناسبی برای اخذ ویزای پیوستن به همسر و مهاجرت به اروپا و آمریکا باشد. زوج هایی که به هر دلیل یکی یا هر دو آنها نمی توانند برای ثبت ازدواجشان در ایران حاضر شوند، و یا کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارند، سند ازدواج ایران را نمی پذیرد. کشور ترکیه را به عنوان مقصد اول ثبت ازدواج بین المللی بر می گزینند. امتیاز دارالترجمه رسمی با مهر و امضا نیز در این راستا، مؤسسه را در رده مؤسسات حقوقی تمام عیار قرار داده. نه تنها در ثبت ازدواج و طلاق بین المللی، بلکه در زمینه ارائه راه حل های بی نظیر برای مشکلات حقوقی  و تهیه مدارک مورد نیاز، نیز به افراد خدمات ارائه می کند. 

خدمات عدد طلایی در زمینه ازدواج بین المللی خاص و منحصر به فرد است. زیرا دارای امتیاز دارالترجمه در داخل مؤسسه بین المللی دارای مجوز می باشد. همچنین دارای مشاوران حقوقی برجسته ایرانی در دفتر تهران و مشاوران ایرانی و ترکیه ای (افراد بازنشسته ادارات ازدواج ترکیه) در دفتر مرکزی مؤسسه در استانبول می باشد. و برای کسانی که در تهیه مدارک از ایران یا کشورهای دیگر مشکل دارند ، راه حل های حقوقی ارائه می کند.

ازدواج بین المللی از این جهت مورد نیاز زوجین می شود که دو شخص با تابعیت های مختلف قصد ازدواج با یکدیگر را دارند. و باید ازدواجشان در کشور سومی ثبت شود. کشور سوم باید به گونه ای انتخاب شود که مدرک صادر شده از آن مورد قبول کشورهای دیگر هم باشد. به عبارتی اعتبار بین المللی داشته باشد.

یکی از کورهایی که می تواند مقصدی برای انجام ازدواج بین المللی باشد، کشور ترکیه است.

کشور ترکیه یکی از کشورهای عضو کنوانسیون بین المللی احوال شخصیه می باشد. مدارک شناسایی صادر شده از کشورهای عضو این کنوانسیون ، در سایر کشورهای عضو نیز قابل قبول و معتبر می باشد. یکی از این مدارک ، سند ازدواج می باشد. به همین دلیل گفته می شود ازدواج در ترکیه دارای اعتبار بین المللی می باشد. و سند ازدواج ترکیه در سایر کشورهای اروپایی ، آمریکا و کانادا قابل قبول و معتبر می باشد.

شرایط ازدواج در ترکیه

برای انجام کارهای حقوقی در هر کشوری باید طبق قانون آن کشور صورت گیرد. و مراحل و مراتب قانونی آن طی شود.  ازدواج در ترکیه نیز به همین صورت است. ازدواج در ادارات شهرداری ترکیه صورت می گیرد. برای ازدواج بین المللی در ترکیه ابتدا باید مدارک مورد نیاز تهیه شود. تهیه مدارک برای اشخاص با شرایط مختلف، متفاوت بوده و هر مدرکی مورد قبول شهرداری های ترکیه نیست.

مدارک ازدواج بین المللی در ترکیه

همانطور که گفته شد برای ثبت ازدواج در ترکیه باید مدارکی تهیه شود، اما هر مدرکی مورد قبول اداره شهرداری ترکیه نیست. اشخاص با ملیت ها و تابعیت ها و شرایط مختلف، مدارک متفاوتی باید تهیه کنند.

برای تهیه مدارک ابتدا باید توجه داشته باشید که ازدواج در ترکیه با پاسپورت شهروندی انجام می گیرد. و با داشتن تراول داکیومنت (پاسپورت مسافرتی) نمی توانید در ترکیه ازدواج کنید. اما اگر تراول داکیومنت دارید ، می توانید با کارشناسان موسسه بین المللی عدد طلایی در میان بگذارید، تا با ارائه راه حل های قانونی ازدواج شما را ثبت کنند.

با توجه به تفاوت در تهیه مدارک ازدواج در ترکیه برای اشخاص مختلف، بهتر است جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز ازدواج بین المللی، با مشاوران و کارشناسان موسسه بین المللی عدد طلایی تماس گرفته. کارشناسان باتجربه موسسه، پس از بررسی شرایط شما و همسرتان، مدارک مورد نیاز را تعیین می کنند. همچنین در تهیه مدارک نیز به شما کمک می کنند.

چرا شهر استانبول ترکیه مرکز ازدواج خارجی ها و ایرانیان تبدیل شده است؟

آسان بودن سفر اتباع خارجی از جمله ایرانیان بدو نیاز به ویزا

یکی از دلایل انتخاب ترکیه برای انجام ازدواج بین المللی ، آسان بودن سفر به این کشور می باشد. شهروندان ایرانی و اروپایی بدون نیاز به ویزا و با داشتن تنها پاسپورت قانونی و معتبر کشور خود، می توانند به ترکیه سفر کنند. و نیاز به ارائه مدرک اضافه ای نمی باشد.

طبق عهدنامه ای ۱۰۰ ساله بین ایران و ترکیه ، شهروندان ایرانی بدون نیاز به ویزا می توانند به ترکیه سفر کنند. البته به مدت محدود می توانند در ترکیه بمانند. این مدت محدود برای ایرانیان، برای هر ۶ ماه مدت ۹۰ روز می باشد.

در واقع ایرانی ها در هر ۶ ماه می توانند ۹۰ روز در ترکیه بدون ویزا بمانند. این ۶ ماه نیز از روز ورود به ترکیه محاسبه می شود. و به صورت ۶ ماه اول یا دوم سال نمی باشد.

جاذبه های گردشگری استانبول و مراکز خرید متعدد مورد توجه متقاضیان ازدواج بین المللی در ترکیه

زیبایی های شهر استانبول بر کسی پوشیده نیست. و همه این شهر زیبا را به عنوان عروس شهرهای ترکیه می شناسند. سواحل زیبا، آب و هوای پاک و دلربا ، تورهای کشتی سواری ، مراکز خرید ، خیابان ها و کافه ها ، مراکز تفریحی ، جشن ها و … همه عواملی هستند که باعث می شود گردشگران و توریست ها این شهر زیبا را برای سفر انتخاب نمایند.

مدیریت موسسه بین المللی عدد طلایی نیز با در نظر گرفتن این شرایط، شهر استانبول را برای ثبت شرکت و شروع کار و فعالیت ازدواج در ترکیه انتخاب کرده است. زیرا زوجین ضمن سفر به ترکیه برای انجام ازدواج بین المللی، از سفر خود نیز لذت ببرند.

کارشناسان خبره مسسه بین المللی عدد طلایی با برنامه ریزی دقیقی که برای زوجین انجام می دهند، بعد از حضور زوج در ترکیه و تحویل مدارک به این موسسه ، امور مربوط به ترجمه و وقت شهرداری و … را انجام می دهند. و تا زمان عقد و روز عقد، زوجین می توانند با خیال راحت از زیبایی های استانبول لذت برده و سفری خاطره انگیز داشته باشند.

نزدیکی فرهنگی ایران و ترکیه از ذائقه غذایی تا مراسم ازدواج ترکیه

کشور ترکیه و ایران کشورهایی هستند که از لحاظ فرهنگ و آداب و رسوم بسیار شبیه هم هستند. این دو کشور همسایه که در گذشته های دور در واقع یک کشور بودند. اما به دلیل جنگ های مختلف این دو کشور از هم جدا شدند. اما فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه و ایران بسیار به یکدیگر شبیه است.

اکثرا کسانی که به کشورهای اروپایی سفر می کنند، از تفاوت در فرهنگ و نوع غذا و … شکایت می کنند. و شاید حتی نتوانند از سفر خود لذت کافی را ببرند. و ضمن خرج کردن پول زیاد اما از سفر خود لذت نمی برند.

اما سفر به ترکیه و شهر استانبول این مشکل را برای ایرانیان ندارد. زیرا آداب و رسوم و فرهنگ ترکیه و ایران بسیار مشابه و حتی در مواردی یکسان هستند.

تنوع غذایی و فرهنگ غذایی ایران و ترکیه بسیار مشابه هستند. غذایی مثل دلمه در هر دو کشور طبخ می شود و فقط در نحوه پیچیدن و نوع طبخ اندکی تفاوت دارند.

همچنین مورد دیگری که باعث می شود ایرانی ها ترکیه را برای سفر انتخاب کنند، مسلمان بودن مردم کشور ترکیه می باشد.

مشاهده بیشتر

مدیریت

اینک که با خدماتی متمایز از طریق مؤسسه بین المللی عدد طلایی، که برآیند تلاش پرسنل ما از ملیتهای گوناگون است، توانسته ایم به عنوان عنصری نام آشنا برای خدمت خارجیان ترکیه از جمله ایرانیان بدل شویم، یزدان پاک را شاکریم. و از این که مورد اعتماد و لطف جمع کثیری از هموطنان ساکن ترکیه واقع شده ایم، احساس غرور می کنیم. و به همان میزان نیز احساس مسئولیت داریم. با نگاهی علمی و بر مبنای ارزش های کلیدی معین شده در منشور اخلاقی مؤسسه بین المللی عدد طلایی، با شعار ” عدد طلایی با آنکه موسسه ای جهانی است اما خانه ایرانیان است”سعی داریم در خدمت به ایرانیان بیش از سایر ملیت ها کوشا باشیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن