تحصیل در ترکیهدانشگاه های ترکیه

معیارهای اعطای بورس تحصیلی به خارجیان از سوی ترکیه

معیارهای اعطای بورس تحصیلی به خارجیان از سوی ترکیه

داشنجویان با توجه به درجه موفقیت دانشگاهی، فعالیت های فوق برنامه، میزان مهارت ها و سایر تخصص های حرفه ای مورد ارزیابی قرار گرفته و انتخاب می شوند.

در این نوشته به ارائه اطلاعات در رابطه بورس های تحصیلی اعطایی از سوی ریاست ترکهای خارج از ترکیه و جوامع خویشاوند ادامه خواهیم داد. در این نوشته توضیح خواهیم داد که پروسه انتخاب دانشجویان از سوی این مرکز به چه شکلی پیش می رود و معیارهای انتخاب دانشجو چیست؟

 معیارهای انتخاب دانشجویان

داشنجویان با توجه به درجه موفقیت دانشگاهی، فعالیت های فوق برنامه، میزان مهارت ها و سایر تخصص های حرفه ای مورد ارزیابی قرار گرفته و انتخاب می شوند.

۱. ارزیابی اولیه:

همه تقاضاهای دریافت شده برای بهره مندی از بورس تحصیلی با توجه به اوراق و مدارک ارسالی از سوی دانشجو و با درنظر گرفتن معیارهایی نظیر حداقل نمره قبولی، محدودیت سن مورد بررسی قرار می گیرد.

۲. انتخاب نهایی:

کمیته کارشناسی با بررسی دقیق تر متقاضیان واجد شرایط، طیف وسیعی از ویژگی ها و خصوصیات نظیر وضعیت تحصیلی، توانایی های عملی، اهداف علمی، مقاصد شغلی، درک صحیح از خواسته ها، میزان مشارکت در فعالیت های اجتماعی و نظایر آن را به دقت مورد بررسی قرار می دهد. پس از این مرحله، لیست نهایی متقاضیان واجد شرایط برای پروسه مصاحبه آماده می شود.

۳. مصاحبه:

متقاضیان واجد شرایط با انتخاب از بیش از ۱۰۰ کشور جهان، اماده انتقال به مرحله مصاحبه می شوند. در مرحله آخر هیاتی مرکب از آکادمیسین ها و کارشناسان فرد را در جریان مصاحبه از نزدیک مورد ارزیابی قرار می دهند.

۴. انتخاب:

نتایج مصاحبه های انجام گرفته با متقاضیان، توسط کمیته انتخابی مورد ارزیابی قرار می گیرد و لیست دانشجویان دریافت کننده بورس تحصیلی بوجود می آید.

معیارهای انتخاب دانشجویان

متقاضیان واجد شرایط معمولا به مصاحبه های ترتیب یافته در کشور خود دعوت می شوند. در برخی موارد نیز با متقاضیان از طریق اینترنت یا تلفن مصاحبه می شود. در کمیته مصاحبه، معمولا حداقل یک نماینده از ریاست بورس های تحصیلی ترکیه و یک عضو هیات علمی از دانشگاههای ترکیه حضور دارند.

به طور کلی، طول مدت مصاحبه ها ۱۵ الی ۳۰ دقیقه است. در مصاحبه موارد ذیل انجام می شود: خوش آمدگویی و معرفی، چک کردن اوراق و مدارک متقاضی، صحبت پیرامون هدف متقاضی از ادامه تحصیل، اهداف علمی و ارتقای شغلی، صحبت های پایانی و پاسخ به سوالات متقاضی

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مدیریت

اینک که با خدماتی متمایز از طریق مؤسسه بین المللی عدد طلایی، که برآیند تلاش پرسنل ما از ملیتهای گوناگون است، توانسته ایم به عنوان عنصری نام آشنا برای خدمت خارجیان ترکیه از جمله ایرانیان بدل شویم، یزدان پاک را شاکریم. و از این که مورد اعتماد و لطف جمع کثیری از هموطنان ساکن ترکیه واقع شده ایم، احساس غرور می کنیم. و به همان میزان نیز احساس مسئولیت داریم. با نگاهی علمی و بر مبنای ارزش های کلیدی معین شده در منشور اخلاقی مؤسسه بین المللی عدد طلایی، با شعار ” عدد طلایی با آنکه موسسه ای جهانی است اما خانه ایرانیان است”سعی داریم در خدمت به ایرانیان بیش از سایر ملیت ها کوشا باشیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن