تحصیل در ترکیهدانشگاه های ترکیه

تفاوت دانشکده تکنولوژی با دانشکده مهندسی

تفاوت دانشکده تکنولوژی با دانشکده مهندسی

بعد از تصویب قانون دانشکده های تکنولوژی در ترکیه توسط هیت وزاری این کشور، این نوع دانشکده ها به سرعت در نهاد دانشگاه های مختلف ترکیه  افتتاح شدند که در آن ، همانند دانشکده های مهندسی ، رشته های مختلفی نظیر مهندسی برق ، مکانیک ، الکترونیک و غیره تدریس می شوند.

دلیل ایجاد دانشکده های تکنولوژی ،آموزش رشته‌ های مهندسی‌ به صورت عملی‌ می‌ باشد ، به طوری که فارغ التحصیل‌ های این دانشکده ، با توجه به سنگینی‌ دروس عملی‌ نسبت به دروس تئوری ، کارگاه‌ های تجربی‌ و میزان کارآموزی بیشتر ، خیلی‌ راحت تر و سریع تر از فارغ التحصیل های دانشکده های مهندسی‌ میتوانند با بازار کاری اخت بگیرند.

از سویی دیگر ، حذف برخی دروس تئوری که در جوامع بین‌المللی جزو الزامات رشته مهندسی‌ محسوب می‌‌ شوند ، باعث شده تا فارغ التحصیل های دانشکده‌های تکنولوژی ، برای ادامه تحصیل یا کار در سایر کشور‌ها با مشکلاتی از قبیل کمبود واحد و یا شناخته نشدن این دانشکده ها مواجه شوند ، به طوری که حتا نظام مهندسی‌ کشور ترکیه در ابتدا اعلام کرد که به فارغ التحصیل های این دانشکده ها حق امضای مهندسی‌ تعلق نخواهد گرفت ولی‌ بعدا با فشار دولت مجبور به قبول فارغ التحصیل های دانشکده‌ های تکنولوژی برای حق امضا شد.

با توجه به تازگی دانشکده‌ های تکنولوژی ، و مجهول بودن بحث قبولی آنها در سایر کشور‌ها ، پیشنهاد می‌کنیم علاقه مندان به تحصیل در رشته‌ های مهندسی‌ ، دانشکده‌ های مهندسی‌ دانشگاه‌ ها را برگزینند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

مدیریت

اینک که با خدماتی متمایز از طریق مؤسسه بین المللی عدد طلایی، که برآیند تلاش پرسنل ما از ملیتهای گوناگون است، توانسته ایم به عنوان عنصری نام آشنا برای خدمت خارجیان ترکیه از جمله ایرانیان بدل شویم، یزدان پاک را شاکریم. و از این که مورد اعتماد و لطف جمع کثیری از هموطنان ساکن ترکیه واقع شده ایم، احساس غرور می کنیم. و به همان میزان نیز احساس مسئولیت داریم. با نگاهی علمی و بر مبنای ارزش های کلیدی معین شده در منشور اخلاقی مؤسسه بین المللی عدد طلایی، با شعار ” عدد طلایی با آنکه موسسه ای جهانی است اما خانه ایرانیان است”سعی داریم در خدمت به ایرانیان بیش از سایر ملیت ها کوشا باشیم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن